سود یوان به امید کاهش سیاست کووید. کاهش دلار توسط رویترز

در جاهای دیگر، یورو پس از صعود یک شبه به 1.0497 دلار به اوج پنج ماهه خود، 0.38 درصد افزایش یافت و به 1.03795 دلار رسید.

توسط هاریش سریدهان

(رویترز) – یوان روز سه‌شنبه قبل از نشست مطبوعاتی COVID-19 در چین در اواخر روز جهش کرد که امیدواری‌ها را برای کاهش احتمالی محدودیت‌های شدید همه‌گیر این کشور پس از یک دوره بی‌سابقه ناآرامی ایجاد می‌کند.

اعتراضات به نشانه همبستگی حداقل به ده ها شهر در سراسر جهان گسترش یافته است.

پوند با 0.36 درصد افزایش به 1.2001 دلار رسید.

ارقام ناگهانی تورم منطقه یورو برای ماه نوامبر در روز چهارشنبه منتشر می شود و اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز انتظار دارند تورم سالانه به 10.4 درصد برسد. پیش از آن، اعداد تورم اسپانیا و آلمان در اواخر روز سه شنبه انتظار می رود.

«تفسیر بانک مرکزی که ما در این هفته داشتیم، از جمله از سوی لاگارد، بازار را در مقابل خطر افزایش ۷۵ واحدی نرخ‌های بهره در نشست دسامبر به جای ۵۰ واحد پایه، که بانک مرکزی اروپا بود، در نظر گرفته است. ری آتریل، رئیس استراتژی FX در بانک ملی استرالیا (OTC:) (NAB) گفت: تا چند روز گذشته یک اجماع قوی وجود داشت.


© رویترز. اسکناس‌های دلار آمریکا و یورو در این تصویر دیده می‌شوند که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر

دلار آمریکا که در جلسه قبلی به دلیل افزایش نگرانی ها در مورد وضعیت کووید در چین افزایش یافت، برخی از سودهای یک شبه آن را کاهش داد و به طور کلی پایین آمد.

بخوانید:  یورو/دلار آمریکا بر اساس یک دلار ثابت، کاهش ریسک کاهش می یابد

آلوین تان، رئیس استراتژی آسیا FX در RBC Capital Markets می‌گوید: «مردم در مورد نوعی بازگشایی بسیار هیجان‌زده می‌شوند.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، گفت: فدرال رزرو باید نرخ بهره را بسیار بیشتر افزایش دهد. به طور مشابه، جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، گفت که بانک مرکزی ایالات متحده باید با افزایش نرخ بهره پیش برود، اما او نگفت که چقدر سریع و تا چه اندازه برای افزایش هزینه های استقراض کوتاه مدت نیاز دارد.

ین ژاپن آخرین بار با 0.2 درصد افزایش به 138.68 در هر دلار معامله شد.

Attrill از NAB گفت: “لفاظی فدرال رزرو که از برخی از سخنرانان در 24 ساعت گذشته شنیده ایم، پیامی نسبتاً جنگ طلبانه ارسال می کند که تا حدودی با قیمت گذاری بازار در تضاد است.”

پس از بیانیه‌ای از کمیسیون ملی بهداشت این کشور گفت که نمایندگان آن و سایر سازمان‌های مرتبط با کنترل و پیشگیری بیماری در یک نشست مطبوعاتی COVID در ساعت 07:00 به وقت گرینویچ روز سه‌شنبه سخنرانی خواهند کرد.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، یک شبه گفت که تورم منطقه یورو به اوج خود نرسیده است و این خطر وجود دارد که حتی بالاتر از آنچه در حال حاضر انتظار می‌رود تبدیل شود، که به یک سری افزایش نرخ بهره در آینده اشاره دارد.

نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز چهارشنبه، برای سیگنال های جدید در مورد انقباض بیشتر، با اطلاعات کلیدی مشاغل ایالات متحده در ماه نوامبر که روز جمعه منتشر می شود، مورد توجه قرار خواهد گرفت. انتظار می رود بانک مرکزی ایالات متحده در اجلاس 13 تا 14 دسامبر، نرخ بهره را 50 واحد دیگر افزایش دهد.

بخوانید:  دلار در حالت تدافعی به دلیل ترس از افول بانکی؛ کاهش ین توسط رویترز


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-holds-firm-as-chinas-covidrelated-worries-weigh-2953205

پلیس روز دوشنبه پس از تظاهرات جمعیتی در آنجا و سایر شهرهای چین علیه سیاست سختگیرانه این کشور در برابر کووید صفر، مردم را در مکان‌های تظاهرات آخر هفته در شانگهای و پکن متوقف و بازرسی کرد.

دلار آمریکا یک شبه توسط سخنرانان جنگ طلب فدرال رزرو حمایت شد.

ارزش یوان که اغلب به عنوان یک پروکسی مایع برای یوان استفاده می شود، 0.77 درصد افزایش یافت و به 0.6704 دلار رسید. به همین ترتیب با 0.71 درصد افزایش به 0.6204 دلار رسید.

در مقابل سبدی از ارزها، پس از افزایش 0.5 درصدی یک شبه، 0.31 درصد کاهش یافت و به 106.29 رسید.

افزایش تنش ها در چین به دلیل اقدامات سختگیرانه همه گیر این کشور، سرمایه گذاران را به سمت دلار امن در جلسه قبل سوق داد، که باعث کاهش بیش از 1 درصدی ارزهای ضد پود و استرلینگ یک شبه شد.