سوئیفت طرحی را برای شبکه ارز دیجیتال بانک مرکزی توسط رویترز تنظیم می کند

نیک کریگان، رئیس نوآوری سوئیفت، گفت که آزمایش آن، که با آزمایش های پیشرفته تر در سال آینده دنبال می شود، شبیه چرخ دوچرخه است که در آن 14 بانک مرکزی و تجاری در کل به هاب اصلی آن متصل شده اند.

یک آزمایش جداگانه نیز با سیتی، خانه تسویه حساب Clearstream و انجام شد اعتماد شمالی (NASDAQ:) در مورد دارایی‌های “توکنیزه‌شده” – دارایی‌های سنتی مانند سهام و اوراق قرضه به توکن‌های دیجیتال تبدیل شده‌اند که می‌توانند در زمان واقعی منتشر و معامله شوند.

آزمایش SWIFT همچنین فناوری‌های مختلف CBDC زیربنایی معروف به فناوری‌های دفتر کل توزیع‌شده را آزمایش کرد. استفاده از فناوری های مختلف نیز به عنوان یک مانع بالقوه برای پذیرش سریع جهانی مطرح شده است.

در حال حاضر حدود 90 درصد از بانک های مرکزی جهان از CBDC ها استفاده می کنند، آزمایش می کنند یا به دنبال آن هستند. اکثر آنها نمی خواهند از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال عقب بمانند، اما با پیچیدگی های تکنولوژیکی دست و پنجه نرم می کنند.

مزیت اصلی سوئیفت این است که شبکه موجود آن در حال حاضر در بیش از 200 کشور قابل استفاده است و بیش از 11500 بانک و صندوق را به هم متصل می کند.

این کارآزمایی که در ماه گذشته بانک‌های مرکزی ملی فرانسه و آلمان و همچنین وام‌دهندگان جهانی مانند HSBC، Standard Chartered (OTC:) و UBS را شامل می‌شد، به نحوه استفاده بین‌المللی CBDC و حتی تبدیل به پول فیات در صورت نیاز پرداخت. .

CBDC ها به عنوان یک گام رو به جلو در نظر گرفته می شوند، زیرا می توانند به طور موثر برای رفع نیازهای خاص دولت ها و افراد برنامه ریزی شوند، اگرچه آنها همچنین نگرانی هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی و نظارت برانگیخته اند.

بخوانید:  ACY Securities برنده جایزه تعالی کسب و کار شد

کریگان گفت: “ما معتقدیم که تعداد اتصالات مورد نیاز بسیار کمتر است.” بنابراین، احتمالاً وقفه‌های کمتری (در زنجیره) خواهید داشت و احتمالاً کارایی بیشتری خواهید داشت.»

برخی از کشورها مانند باهاما و نیجریه در حال حاضر CBDC را راه اندازی کرده اند. چین با آزمایش‌های واقعی یوان الکترونیکی به خوبی پیشرفت کرده است، در حالی که گروه چتر بانک مرکزی، بانک تسویه‌های بین‌المللی، آزمایش‌های فرامرزی را نیز انجام داده است.

بنابراین راه حلی که سریع و کارآمد باشد و تا آنجا که ممکن است به کشورهای دیگر دسترسی پیدا کند، راه حلی جذاب به نظر می رسد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/swift-sets-out-blueprint-for-central-bank-digital-currency-network-2905249

توسط مارک جونز

نهایتاً آنچه بیشتر بانک‌های مرکزی به دنبال انجام آن هستند این است که یک CBDC برای مردم، مشاغل و سازمان‌های تحت قلمرو خود در اختیار ما قرار دهند.»

این شرکت مستقر در بلژیک امسال پس از قطع کردن بیشتر بانک‌های روسیه از شبکه خود به عنوان بخشی از تحریم‌های غرب به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین، از ناشناخته بودن خارج از محافل بانکی به یک نام آشنا تبدیل شد.

لندن (رویترز) – سیستم پیام‌رسان مالی سوئیفت طرح خود را برای شبکه ارز دیجیتال بانک مرکزی جهانی (CBDC) پس از آزمایش 8 ماهه روی فناوری‌ها و ارزهای مختلف ارائه کرده است.

کریگان گفت که این نوع حرکت می‌تواند در یک سیستم جدید CBDC نیز اتفاق بیفتد، اما تردید داشت که آیا این اقدام مانع از پیوستن کشورها به آن خواهد شد.

ایده این است که پس از افزایش مقیاس، بانک ها ممکن است تنها به یک اتصال جهانی اصلی نیاز داشته باشند، نه هزاران اتصال که اگر بخواهند با هر همتای خود به صورت جداگانه ارتباط برقرار کنند.

بخوانید:  افزایش ین با مداخله ژاپن در بازار ارز برای اولین بار از سال 1998 توسط Investing.com


© رویترز. عکس فایل: برنامه رسمی چین برای یوان دیجیتال روی یک تلفن همراه در کنار اسکناس های 100 یوانی در این تصویر تصویری که در 16 اکتبر 2020 گرفته شده است، دیده می شود. رویترز/فلورانس لو/تصویر