سه دلیل که مداخله ارزی ژاپن به احتمال زیاد جواب نمی دهد – دویچه بانک

او استدلال می‌کند که عوامل بنیادی چیزی هستند که USD/JPY را بالاتر می‌برند و مداخله به سادگی باعث از دست دادن غیر ضروری ذخایر و اعتبار ژاپن می‌شود، مگر اینکه با محوریت بانک ژاپن همراه شود.

ژاپن در دسامبر 1997 شروع به مداخله برای تقویت ین کرد، اما به افزایش خود ادامه داد و طی دو هفته به بالاترین حد خود رسید. در مداخله آوریل 1998 حدود سه هفته طول کشید تا به اوج های جدید رسید. اختراع سوم در ژوئن 1998 کارساز بود “اما فقط به این دلیل که بحران LTCM به سرعت دنبال شد.”

3) قبلاً کار نمی کرد

جرج ساراولوس، تحلیلگر ارز دویچه بانک، از ارائه حکمی در مورد مداخله امروز FX از سوی وزارت دارایی ژاپن خودداری نمی کند.

مداخله 1998 3 میلیارد دلار در مدت دو روز هزینه داشت که معادل 10 میلیارد دلار امروز است. “بازار علاقه مند به دیدن حجم مداخله است که در پایان ماه منتشر می شود، اما اگر مقامات قصد مداخله بیش از مقادیر نمادین را داشته باشند، تخلیه ذخایر می تواند بسیار سریع ایجاد شود.”

“این که یک بانک مرکزی ارز خود را از طریق مقادیر شدید QE کاهش دهد، در حالی که مقامات همزمان به دنبال یک ارز قوی تر هستند، به سادگی قابل اعتماد نیست.”

1) BOJ در اهداف متقابل

بر اساس کتاب بازی 1997-98، زمان خرید USD/JPY حدود سه روز پس از مداخله خواهد بود. البته در آن زمان همزمان شاهد انفجار بازار اوراق قرضه نبودیم.


منبع: https://forexlive.com/centralbank/three-reasons-why-japanese-currency-intervention-not-likely-to-work-deutsche-bank-20220922/

2) هزینه ها می تواند بسیار زیاد باشد

مداخله ژاپن 1997-98