سهام در مقابل گزینه ها: انتخاب زمان مناسب برای خرید هر کدام

و در حالی که سهام و گزینه‌ها می‌توانند سرمایه‌گذاری‌های ارزشمندی باشند، اما هر کدام در شرایط خاص بهتر عمل می‌کنند.

انتخاب سهام زمانی که…

شما به اندازه کافی در مورد سرمایه گذاری سهام می دانید

قبل از اینکه حتی بتوانید گزینه ها را انتخاب کنید، ابتدا باید برای گزینه های معاملاتی درخواست دهید و تایید شوید. تنها پس از دریافت تأییدیه، می‌توانید انتخاب گزینه‌ها و سفارش‌گذاری برای معامله آنها را آغاز کنید. علاوه بر این، برای واجد شرایط بودن برای معامله گزینه ها، به یک حساب حاشیه و سرمایه قابل توجه نیاز دارید.

استفاده از گزینه های خرید سهام می تواند به شما کمک کند سهام را با تخفیف نگه دارید. به جای خرید مستقیم سهام یک شرکت، می‌توانید گزینه فروش سهام را بفروشید، که به شما امکان می‌دهد قیمتی را تعیین کنید که مایلید برای سهام بپردازید.

اگر به دنبال سهام خاصی هستید که کاملاً نوسان است، می‌تواند بسیار آسان باشد که گزینه‌ها بی‌ارزش باشند (OTM) و منقضی شوند. سرمایه گذاری در سهام می تواند یک سهام دائمی برای شما فراهم کند، اما شما باید از فراز و نشیب ها جان سالم به در ببرید، و اغلب بعید است که با گزینه ها این اتفاق بیفتد.

بخوانید:  ذخایر فارکس هند برای دومین هفته افزایش یافت و به بالاترین حد در 9 ماه گذشته رسید

هدف شما بلند مدت است

سهام و اختیار معامله ممکن است شباهت هایی با هم داشته باشند، اما آنها دو نوع سرمایه گذاری متفاوت هستند، به خصوص وقتی صحبت از پتانسیل ریسک-پاداش به میان می آید.

برخی از سرمایه گذاران گزینه های خرید را در برابر موقعیت سهام خود می فروشند یا برای ایجاد درآمد، گزینه های فروش را می نویسند. این استراتژی ها راهی خوب و کم خطر برای معامله گزینه ها ارائه می کنند.

شما می خواهید سهام را با تخفیف بخرید

گزینه ها می توانند سرمایه گذاری های مخاطره آمیز و پیچیده ای باشند که سرمایه گذاران برای اولین بار باید از آنها اجتناب کنند، حداقل تا زمانی که دانش کافی و ایده عالی از کاری که انجام می دهند داشته باشند. معامله گران فعال جستجوی انعطاف‌پذیری نیز ممکن است نامزد مناسبی در گزینه‌ها پیدا کند.


منبع: https://www.forexlive.com/Education/stocks-vs-options-choosing-the-right-time-to-buy-each-20220719/

به همین دلیل است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل یا صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) متشکل از سهام مختلف، انتخاب بهتری نسبت به گزینه‌ها دارند، به‌ویژه در مورد سرمایه‌گذاران مبتدی و حتی برخی از سرمایه‌گذاران متوسط.

شما ترجیح می دهید بازار را دنبال نکنید

علاوه بر این، شما بلافاصله برای فروش گزینه های فروش، حق بیمه جمع آوری می کنید، که می توانید برای سود اضافی برای حساب خود معامله کنید.

شما یک سرمایه گذار با تجربه هستید

سهام ها باید هر از چند گاهی تحت نظارت باشند، اگرچه مدت زمانی که شما باید آنها را زیر نظر داشته باشید معمولا کمتر از مقدار مورد نیاز گزینه هاست که تاریخ انقضا را تعیین کرده اند.

بخوانید:  چشم انداز تورم جهانی و بازده خزانه داری ایالات متحده - دانسکه بانک

آنها فرار هستند

فرآیند انتخاب سهام نیاز به تحقیق عمیق و تجزیه و تحلیل مناسب دارد، اما انتخاب گزینه ها به چیزی بیش از داده ها نیاز دارد.

مانند سهام، گزینه ها پتانسیل پاداش بالایی را ارائه می دهند. با این حال، به خاطر داشته باشید که چنین سودی خطرات جدی را نیز به همراه دارد. در حالی که گزینه ها می توانند بازده بالقوه شما را دو برابر، سه برابر یا حتی بیشتر تقویت کنند، شما در معرض خطر از دست دادن مقدار زیادی هستید. و این ممکن است در عرض چند هفته یا چند ماه اتفاق بیفتد.

سهام معمولاً در درازمدت سودهای قابل توجهی به دست می آورند، اگرچه سفر پیش رو آرام نخواهد بود. با این اوصاف، ماهیت کوتاه‌مدت گزینه‌ها در زمان‌های سخت بازار بیشتر به نفع شماست، زیرا ممکن است قبل از شروع مجدد مسیر خوش‌بینانه قیمت سهام، منقضی شوند.

انتخاب گزینه‌ها زمانی که…

شما به دنبال بازدهی بالاتر هستید

بنابراین اگر قصد خرید گزینه دارید، مطمئن شوید که در موقعیت مالی هستید که می‌توان ضررهای ناشی از گزینه‌های معاملاتی را مدیریت کرد و در صورت اشتباه بودن معامله، به راحتی سرمایه شما را پایین نمی‌آورد.

شما به دنبال کسب درآمد هستید