سقوط S&P 500 (SPX) به دلیل مشکلات اپل، اعتراضات چین، سود گرفتن

دیدگاه‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای از خرده‌فروشان در مورد چگونگی گذشتن جمعه سیاه داریم. گزارش‌های اولیه صعودی به نظر می‌رسیدند، اما در آخر هفته چندین گزارش منفی قابل‌توجه داشتیم. بعداً امروز سخنانی از اوبر فدرال رزرو بولارد دریافت کردیم که احتمالاً توسط بازارها نادیده گرفته می شود، زیرا او در دفعه قبل از نرخ های 7 درصدی صحبت کرد. هر چند روز چهارشنبه پاول را می گیریم و او وزن بیشتری خواهد داشت. من از او انتظار دارم که جنگ طلب باقی بماند و سعی کند اشتیاق اخیر را کاهش دهد.

پیش بینی S&P 500 (SPX).

نمودار روزانه SPX


منبع: https://www.fxstreet.com/news/sp-500-spx-to-fall-on-apple-woes-china-protests-profit-taking-202211281302

بازارهای سهام در اروپا و آسیا از تحولات چین در آخر هفته وحشت داشتند. هانگ سنگ با 1.6% کاهش بسته شد و Dax و Eurostoxx نزدیک به 1% سقوط کردند.

اخبار S&P 500

4000 چرخش روزانه است و بازار به سمت گامای منفی زیر این سطح می رود. محدوده‌ها همچنان محدود هستند، بنابراین بازارسازان مسیر کوتاه‌مدت را کنترل می‌کنند. گامای منفی یعنی سازندگان بازار S&P 500 را می فروشند. 4030 مقاومت درون روزی خواهد بود و در زیر شاهد حرکت احتمالی برای آزمایش 3900 هستیم. بالاتر از 4000 و میانگین متحرک 200 روزه در 4055 مقاومت بزرگ بعدی در نمودار روزانه است.

  • به نظر می رسد S&P 500 با کاهش ریسک از چین باز شود.
  • به نظر می رسد اپل در مشکلات پیش از فروش فاکسکان در چین پایین تر است.
  • در حالی که سرمایه گذاران برای مسیریابی دست و پنجه نرم می کنند، دامنه ها همچنان محدود می مانند.

سهام ایالات متحده قرار است به دلیل موجی از اخبار بد بازارهای سهام را کاهش دهند. چین در یک آشفتگی قرنطینه به سر می‌برد که با کاهش قدرت بر قیمت نفت تأثیر می‌گذارد. به طور معمول، این برای سهام به عنوان صعودی تلقی می شود زیرا کاهش نفت به معنای ورودی ارزان تر و تورم کمتر است. با این حال، وضعیت در چین بر شرکت‌های آمریکایی تأثیر می‌گذارد و برای شرکت‌هایی مانند اپل (AAPL) و تسلا (TSLA) که هر دو فعالیت‌های قوی در چین دارند، مشکلات جدی ایجاد می‌کند. هر دو به شدت در شاخص های اصلی ایالات متحده وزن دارند، بنابراین عملکرد ضعیف در اینجا سود را سخت تر می کند.