سقوط FX آسیا به دلیل رکود اقتصادی، فشار دلار توسط Investing.com

همچنین در برابر دلار به پایین ترین سطح خود رسید، در حالی که با افت 0.9 درصدی، بدترین عملکرد را در آسیای جنوب شرقی داشت.

ارزهای آسیایی در سال جاری به دلیل افزایش نرخ‌های آمریکا و ترس از رکود بالقوه که دارایی‌های پربازده و پرخطر را تحت تأثیر قرار داده است، به شدت کاهش یافته است. انتظار می رود این روند تا پایان سال نیز ادامه یابد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-plummets-on-recession-jitters-dollar-pressure-2898561

نوشته امبار واریک

سایر ارزهای آسیایی نیز به پایین ترین حد خود در چند سال اخیر سقوط کردند. این شاخص در برابر دلار به پایین ترین سطح خود یعنی بیش از 81 درصد سقوط کرد، در حالی که 0.8 درصد کاهش یافت و به پایین ترین سطح در 13 سال گذشته رسید.

ارزش دلار از 144 گذشت و به سطح قبل از مداخله دولت در بازارهای ارز بازگشت. داده های روز دوشنبه نشان داد که در حالی که در ماه سپتامبر اندکی رشد کرد، چشم انداز اقتصاد تحت فشار تورم بالا باقی ماند.

ارزهای خارج از آسیا نیز آسیب دیدند. به پایین ترین حد خود رسید، در حالی که از برابری دلار دورتر شد. بازارها نگران بودند که تورم بالا و افزایش نرخ بهره ضربه مضاعفی به رشد اقتصاد جهانی وارد کند.

یکی از بدترین عملکردها در روز بود، با 0.5٪ کاهش به پایین ترین سطح 2 سال اخیر 7.1643. با وجود اقدامات متعدد بانک خلق چین برای کاهش زیان بیشتر در این ارز، یوان کاهش یافت.

این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که ترکیبی از قدرت دلار، سیاست‌های پولی سست و تضعیف رشد اقتصادی چین، یوان را در سال جاری تحت تأثیر قرار داد.

بخوانید:  موقعیت خالص CFTC Gold NC ایالات متحده از 195.2 هزار دلار قبلی به 192.7 هزار دلار کاهش یافت.


© رویترز.

با افزایش ترس از رکود اقتصادی جهانی پس از مجموعه ای از داده های اقتصادی ضعیف اروپا در هفته گذشته، قیمت و در بالاترین سطح 20 سال گذشته باقی ماند. چشم انداز افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو نیز باعث شد که دلار سرزنده بماند.

PBOC اعلام کرد که برای موسسات مالی این کار را انجام خواهد داد و باعث می شود که معامله گران کوتاهی ارز را گران تر کنند. بانک مرکزی همچنین یک نقطه میانی روزانه صعودی را برای یوان تعیین کرد.

اکنون تمرکز بر روی ماه سپتامبر، که قرار است روز جمعه باشد، برای نشانه های بیشتر در مورد بهبود بالقوه اقتصادی چین است.

Investing.com– بیشتر ارزهای آسیایی در روز دوشنبه به شدت در برابر دلار سقوط کردند زیرا ترس از رکود جهانی و افزایش نرخ بهره در غرب بر دارایی‌های ریسک محور تأثیر زیادی گذاشته است.