سقوط دلار به پایین‌ترین حد در 9 ماه گذشته به دلیل انتظارات از چرخش فدرال رزرو توسط Investing.com


© رویترز.

در حالی که انتظار می‌رود بانک مرکزی همچنان نرخ‌ها را تا 2018 افزایش دهد، بازارها انتظار دارند که فدرال رزرو پس از آن افزایش بیشتر نرخ‌ها را متوقف کند.

پتانسیل یک چرخش معکوس بر دلار سنگینی کرد. اما دلار همچنین به دلیل قدرت در و پیش بینی نشست های بانک مرکزی جنگ طلب در دو کشور تحت فشار قرار گرفت.

نوشته امبار واریک

اما به نظر می‌رسد بازارها این را نشانه‌ای از نزدیک شدن بانک مرکزی به رسیدن به اوج نرخ بهره خود در طول این چرخه صعودی می‌دانند و همچنین انتظارات برای چرخش بالقوه فدرال رزرو در نیمه دوم سال افزایش می‌یابد.

انتظار می‌رود که هر دو طرف در روز پنج‌شنبه نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه افزایش دهند و همچنین انتظار می‌رود که افزایش بیشتری را نشان دهند.

Investing.com– دلار در برابر سبدی از ارزها در روز پنجشنبه به پایین‌ترین سطح 9 ماهه خود سقوط کرد، حتی پس از اینکه فدرال رزرو مجددا تعهد خود را برای حفظ نرخ‌های بهره افزایش داد و بازارها شرط می‌بندند که بادهای معکوس اقتصادی متعاقب آن بانک را مجبور به کاهش کند. نرخ به زودی در سال جاری

ING همچنین خاطرنشان کرد که نرخ وجوه فدرال رزرو در نهایت بالاتر بود – یک “سنجه کلیدی” که فدرال رزرو قصد داشت به آن دست یابد. بانک سرمایه گذاری اکنون شاهد کاهش نرخ تورم در ماه های آینده با سرعت بیشتری است. شاخص اصلی قیمت PCE ایالات متحده در ماه دسامبر به 4.4 درصد رسید، در حالی که نرخ هدف فدرال رزرو اکنون 4.75 درصد است.

بخوانید:  با افزایش احساسات ریسک، لبه های دلار کاهش می یابد. ین در تقاضا توسط Investing.com


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-slumps-to-9month-low-on-expectations-of-dovish-fed-pivot-2993717

ING گفت: «نیروهای رکودی پس از آن در اواخر سال برای کاهش نرخ بهره خواهند برد.

پس از تصمیم فدرال رزرو در روز چهارشنبه، 1 درصد کاهش یافت و به 101.08 واحد رسید که ضعیف ترین سطح آن از آوریل 2022 است.

تحلیلگران ING در یادداشتی نوشتند: «در شرایطی که اقتصاد شتاب خود را از دست می‌دهد، بازار کار نشانه‌های آزمایشی سرد شدن و تورم را در مسیر نزولی نشان می‌دهد، ما انتظار یک افزایش نهایی ۲۵ واحدی در ثانیه را در ماه مارس داریم.»

بلومبرگ گزارش داد که معامله گران در بازار سوآپ نرخ بهره به نظر می رسد در احتمال در نیمه دوم سال قیمت گذاری کنند.

بانک مرکزی (bps) و به پیشرفت اخیر در جهت کاهش تورم اشاره کرد. اما جروم پاول، رئیس فدرال رزرو همچنین گفت که تورم همچنان در کشور بالاست و او مطمئن نیست که بانک تا چه حد به افزایش نرخ بهره برای کاهش فشار قیمت ها نیاز دارد.