سقوط دلار؛ معامله گران Fedspeak را قبل از انتشار CPI توسط Investing.com ارزیابی می کنند

توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا در معاملات اولیه روز پنجشنبه اروپا کاهش یافت، و معامله گران مجموعه ای از نظرات سیاست گذاران فدرال رزرو را پیش از انتشار داده های مهم تورم در هفته آینده هضم کردند.

رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که برای مبارزه با تورم “ما باید راه بیشتری برویم”، در حالی که رئیس فدرال رزرو نیویورک گفت که بانک مرکزی ایالات متحده احتمالا هنوز باید نرخ بهره اصلی خود را بالای 5 درصد افزایش دهد.

محدوده هدف برای وجوه فدرال را 25 واحد پایه در هفته گذشته به 4.50-4.75 درصد افزایش داد.

در ساعت 03:10 ET (08:10 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، با 0.1 درصد کاهش در 103.140 معامله شد و از بالاترین سطح یک ماهه 103.96 که در روز سه‌شنبه به آن رسیده بود، عقب نشینی کرد.

0.3٪ افزایش یافت و به 1.2104 رسید، 0.3٪ کاهش یافت و به 131.01 رسید، در حالی که حساس به ریسک 0.7٪ افزایش یافت و به 0.6974 رسید.

در جاهای دیگر، 0.3% بالاتر در 1.0741 معامله شد، که حمایت از احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره توسط پس از آن افزایش یافت.

شاخص CPI هماهنگ آلمان از 9.6 درصد در ژانویه به 9.2 درصد کاهش یافت که به دلیل کمک های بیشتر دولت برای کاهش درد ناشی از افزایش هزینه های انرژی، به پایین ترین سطح در پنج ماه گذشته کاهش یافت.

در آستانه آخرین نشست سیاست گذاری سوئد، 0.3 درصد کاهش یافت و به 10.5560 رسید.

با این حال، تعدادی از همکاران او در روز چهارشنبه مشتاق بودند به افزایش بیشتر نرخ بهره برای کنترل کامل تورم نیاز داشته باشند.

به طور گسترده انتظار می رود که افزایش 50 امتیازی به 3.0 درصد افزایش یابد، اما فرماندار و معاون هر دو در این نقش ها جدید هستند، بنابراین درجه ای از عدم اطمینان در مورد مسیری که آنها انتخاب می کنند باقی می ماند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-slips-traders-assess-fedspeak-ahead-of-cpi-release-2999006


© رویترز.

پس از اینکه رئیس فدرال رزرو مجدداً تأیید کرد که روند کاهش تورم در جریان است، شاخص اندکی اوایل هفته کاهش یافت و پس از قدرت شگفت‌آور ایالات متحده، از کاهش شدید انتظارات کاهش نرخ بهره خودداری کرد.

تحلیلگران ING در یادداشتی می‌گویند: «ما فکر می‌کنیم که بازارها ممکن است در حال حاضر با قیمت‌گذاری فعلی برای نرخ اوج 5.15 درصدی احساس راحتی نسبتاً خوبی داشته باشند، حتی اگر ریسک‌ها به سمت افزایش 10 واحدی دیگر به منحنی اضافه شود.» این به این معنی است که اصلاح صعودی دلار ممکن است کمی بیشتر باشد، اما ما شک داریم که از این نقطه به بعد به یک روند صعودی پایدار دلار تبدیل شود.

کلااس نات، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا، روز چهارشنبه گفت، این گفته همچنان بالاست، که می تواند بانک مرکزی منطقه یورو را به ادامه افزایش نرخ بهره تا ماه مه ترغیب کند.

این موضوع انتشار هفته آینده ایالات متحده برای ژانویه را به شدت در کانون توجه قرار می دهد، زیرا معامله گران به دنبال سرنخ های اضافی در مورد چشم انداز سیاست هستند.