سقوط دلار، جهش یورو در موضع هاوکیش ECB توسط Investing.com


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-slips-euro-jumps-on-hawkish-ecb-stance-2889805

در ژوئن 0.6 درصد کاهش یافت که شامل دو روز تعطیلات عمومی بانکی برای جشن گرفتن 70 سال سلطنت ملکه فقید الیزابت در تاج و تخت بریتانیا بود.

در ساعت 03:05 ET (07:05 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، 0.8 درصد کاهش یافت و به 107.912 رسید و از بالاترین سطح 20 ساله 110.79 هفته گذشته کاهش یافت.

کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو روز جمعه گفت که از “افزایش قابل توجه در نشست بعدی ما” حمایت می کند و جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، خواستار افزایش 75 واحد پایه دیگر شد که سومین افزایش متوالی در این اندازه خواهد بود.

این شاخص در هفته گذشته کلید خود را از صفر به 0.75 درصد رساند که بزرگترین افزایش تا به حال بوده است، و رئیس جمهور کریستین لاگارد در تلاش برای بازگرداندن سطح رکورد به 2 درصد هدف بانک، دو یا سه افزایش دیگر را راهنمایی کرد.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز دوشنبه تضعیف شد، در حالی که با ارزیابی مجدد مسیر نرخ بهره بانک مرکزی اروپا توسط معامله گران در پی افزایش شدید نرخ در هفته گذشته، یورو به بالاترین سطح سه هفته اخیر جهش کرد.

یواخیم ناگل، رئیس بوندس‌بانک روز یکشنبه در یک مصاحبه رادیویی گفت: «گام پنج‌شنبه نشانه روشنی بود و اگر تصویر تورم ثابت بماند، باید گام‌های روشن دیگری دنبال شود».


© رویترز.

رویترز روز دوشنبه گزارش داد که مقامات بانک مرکزی اروپا ریسک فزاینده ای را می بینند که مجبور شوند نرخ بهره اصلی خود را به 2 درصد یا بیشتر، حداقل 125 واحد پایه دیگر افزایش دهند تا با وجود رکود اقتصادی احتمالی، تورم بی سابقه در منطقه یورو را مهار کنند.

بخوانید:  آسیا FX در میان شرط‌بندی‌های جنگ‌طلب فدرال رزرو، ناآرامی‌های کووید چین توسط Investing.com سقوط کرد

توسط پیتر پرستار

با این حال، 0.3٪ افزایش یافت و به 142.95 رسید، و به سمت بالاترین سطح 24 سال اخیر در هفته گذشته که کمی کمتر از 145 بود، برگشت و نرخ ین همچنان حساس بود.

در جاهای دیگر، 0.7 درصد افزایش یافت و به 1.1667 رسید، که با حمایت از رشد یورو در برابر دلار، همراه بود، اگرچه آخرین داده های اقتصادی نشان داد که در ژوئیه که 0.2 درصد نسبت به ژوئن افزایش یافت، کمتر از حد انتظار رشد کرد.

این دستورالعمل برای انقباض تهاجمی بیشتر پولی، یورو را در برابر دلار با 1.2 درصد افزایش به 1.0154 رسانده است که نزدیک به بالاترین سطح خود در سه هفته اخیر است.

ارز واحد همچنین با اخبار مربوط به دستاوردهای ارضی قابل توجهی که توسط نیروهای اوکراینی در آخر هفته به دست آمده است، تقویت شده است، که احتمال پایان زودهنگام تهاجم روسیه به اوکراین را افزایش می دهد.

هفته آینده تشکیل می شود و بار دیگر به طور گسترده ای نرخ بهره را افزایش می دهد.

حساس به ریسک 0.5 درصد افزایش یافت و به 0.6872 رسید، در حالی که ثابت در 6.9265 معامله شد، با یوان ضعیف باقی ماند زیرا قرنطینه های COVID-19 همچنان تهدیدی برای کاهش شدید تولید در دومین اقتصاد بزرگ جهان است.