رویکرد درآمد آمازون (سهام AMZN). [Video]

درآمد آمازون این هفته برای سه ماهه چهارم 2022 منتشر می شود و انتظارات برای EPS 0.17 و درآمد 145.77 میلیارد دلار است. از ابتدای سال، آمازون با کاهش 18000 شغل خود را برای رکود جهانی آینده آماده کرده است که نسبت به 10000 شغل گزارش شده در پایان سال گذشته افزایش یافته است. این بزرگترین دور کاهش مشاغل در تاریخ آمازون است و اکثریت آنها از بخش خرده‌فروشی و بخش منابع انسانی آنها انجام می‌شود. بلومبرگ گزارش می دهد که سهامداران نگران مقدار پولی هستند که آمازون در تجارت اصلی خرده فروشی خود از دست می دهد. آیا این بدان معناست که آمازون نقاط منفی بیشتری در پیش دارد؟ آیا سود به سمت نزولی شگفت‌انگیز خواهد بود؟

درباره HYCM بیشتر بدانید


منبع: https://www.fxstreet.com/news/amazon-earnings-approach-video-202301301006

ریسک های تجاری عمده: خطر اصلی در اینجا این است که درآمد آمازون نگرانی عمیقی را در مورد تجارت آمازون نشان می دهد که منجر به سقوط طولانی تر می شود. همچنین، کاهش گسترده‌تر رشد جهانی نیز می‌تواند چشم‌انداز میان‌مدت آمازون را مختل کند.

اگر گوشواره‌ها کاهش پیدا می‌کنند و ارزش سهام کاهش می‌یابد، آیا این زمان خوبی برای خرید در آمازون برای مدت طولانی است؟ آیا این قیمت ارزش خرید دارد؟

فصل های 25 سال گذشته نشان می دهد که این گزینه ارزش بررسی است. این سهم طی 25 سال گذشته 19 برابر با میانگین بازدهی 12.28 درصد افزایش یافته است. بیشترین افزایش، افزایش غیرمعمول در سال 2007 به میزان 65 درصد و بیشترین افت در حوالی حباب دات کام در سال 2000 با زیان 28.80- درصد بود.

بخوانید:  چرا هفته آینده گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ارائه نخواهد شد؟