رویترز در حالی که فدرال رزرو هفته مهمی را برای بانک های مرکزی عنوان می کند، دلار قوی شد

لندن (رویترز) – دلار در روز دوشنبه در برابر سایر ارزهای اصلی نزدیک به بالاترین حد دو دهه اخیر ثابت ماند و پیش از برگزاری جلسات متعدد بانک مرکزی که شامل جلسه ای توسط فدرال رزرو ایالات متحده می شود که احتمالاً افزایش شدید دیگری را در نرخ بهره خواهد داشت، به پایان رسید. .

این هفته همچنین مملو از تعطیلات است که می‌تواند نقدینگی را کاهش دهد و منجر به حرکت شدید قیمت‌ها شود، به‌طوری‌که ژاپن و بریتانیا در روز دوشنبه، استرالیا در پنج‌شنبه و ژاپن دوباره در روز جمعه و غیره.

یان فون گریچ، تحلیلگر ارشد Nordea می گوید: «مدتی پیش صحبت هایی وجود داشت مبنی بر اینکه فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره نزدیک است، اما این زودهنگام بود. فدرال رزرو به انجام کار نزدیک نیست و این برای دلار حمایت می کند.

از آنجایی که داده های هفته گذشته نشان داد که افزایش قیمت های مصرف کننده در ایالات متحده افزایش یافته است، بازارها احتمال افزایش 100 واحدی نرخ بهره را در پایان نشست دو روزه خود در روز چهارشنبه فدرال رزرو فدرال رزرو کردند. بازارها به طور کامل با افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در این هفته و احتمال تقریباً ۲۰ درصدی افزایش ۱۰۰ واحدی در ثانیه، قیمت کامل دارند.

بزرگترین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار، به دلیل نگرانی از افزایش نرخ های بهره در سطح جهانی، دارایی های ریسک را به پایین ترین سطح خود در سه ماه اخیر زیر 19000 دلار کاهش داد.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-off-20year-peak-as-fed-headlines-big-central-bank-week-2894451

با توجه به نگرانی‌های اقتصادی و احتمال کاهش بیشتر نرخ بهره در روز سه‌شنبه، به سمت ضعیف‌تر یعنی ۷ دلار در هر دلار باقی ماند. [CNY/]

بخوانید:  روسیه بار دیگر تاکید می کند که به کشورهایی که سقف قیمتی را حمایت می کنند، نفت عرضه نخواهد کرد

نوشته دارا راناسینگه

بازارها در مورد اینکه آیا بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را در روز پنجشنبه 50 یا 75 واحد پایه افزایش خواهد داد یا خیر، تقسیم شده است. انقباض پولی می‌تواند با بودجه کوچک اضطراری کواسی کوارتنگ، وزیر دارایی جدید بریتانیا، که در روز جمعه انتظار می‌رود و احتمالا جزئیات بیشتری در مورد حمایت برای کمک به کاهش بحران هزینه‌های زندگی در کشور ارائه می‌کند، تضاد داشته باشد.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های یک دلاری آمریکا در مقابل نمودار سهام نمایش داده شده در این تصویر که در 8 فوریه 2021 گرفته شده است، دیده می شود. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

تجارت به طور کلی ضعیف بود و بازارهای لندن و توکیو برای تعطیلات عمومی بسته بودند.

این ارز که ارز را در برابر شش همتای خود اندازه گیری می کند، 0.4% در 110.06 قوی تر شد و به سمت بالاترین سطح 20 ساله 110.79 در 7 سپتامبر بازگشت.

به طور گسترده انتظار می رود که BOJ در نشست چهارشنبه و پنجشنبه خود به محرک های بزرگ پایبند باشد و سیاست فوق العاده سست خود را حفظ کند. اما نقطه عطفی در سیاست پولی ژاپن ممکن است زودتر از آنچه تصور می شد رخ دهد، زیرا بانک مرکزی اخیراً کلمه “موقت” را برای توصیف تورم بالا حذف کرده است.

دلار کانادا در معاملات اولیه اروپا به کمترین میزان خود در تقریباً دو سال اخیر 1.3311 در هر دلار آمریکا رسید.

یورو 0.4 درصد کاهش یافت و به 0.9972 دلار رسید، استرلینگ 0.3 درصد کاهش یافت و به 1.1390 ​​دلار رسید و پایین ترین سطح 37 سال اخیر جمعه را حفظ کرد، در حالی که دلار نیوزلند و استرالیا هر کدام بیش از 0.5 درصد کاهش یافتند.

بخوانید:  دلار پس از CPI به عقب نشینی ادامه می دهد. استرلینگ پس از تولید ناخالص داخلی بالاتر از Investing.com قرار دارد

دلار همچنین 0.4 درصد قوی تر در 143.46 ین بود که در زیر سطح مقاومت قوی در 145 قرار داشت که با صحبت های سختگیرانه سیاست گذاران ژاپنی در مورد مداخله ارزی تقویت شده است.

با این حال، با توجه به انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو مسیر افزایش نرخ بهره تهاجمی خود را برای مهار تورم ناخوشایند بالا حفظ خواهد کرد، دلار لحن ثابت خود را حفظ کرد.