رویترز با توجه به ریسک نکول بدهی ایالات متحده، دلار امن افزایش یافت

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، نماینده ارشد کنگره، به توافقی برای افزایش سقف بدهی ایالات متحده نزدیک شده اند – اما هنوز هیچ چیز قطعی نشده است.

بات تایلند که در ابتدا بر نتایج انتخابات قوی احزاب مترقی صعود کرده بود، با ورود سیاستمداران به دوره ای طولانی از معامله تا تشکیل دولت، 0.5 درصد کاهش یافت. [EMRG/FRX]


منبع: https://www.investing.com/news/economy/data-and-debt-ceiling-hoist-dollar-3084218

انتظارات برای کاهش نرخ بهره ایالات متحده به زودی با افزایش شدید هزینه های مصرف کننده در آوریل و اظهارات مقامات فدرال رزرو کاهش یافت.

سنگاپور/لندن (رویترز) – دلار روز چهارشنبه افزایش یافت و از وضعیت خود به عنوان یک پناهگاه در بحبوحه خطر نکول بدهی ایالات متحده و در شرایطی که معامله گران به دنبال داده های مستحکم مخارج مصرف کنندگان در ایالات متحده شرط بندی های خود را برای کاهش قریب الوقوع نرخ فدرال رزرو کاهش دادند، سود برد. .

یورو در برابر دلار با 0.3 درصد کاهش به 1.0831 دلار به پایین ترین حد در 6 هفته گذشته رسید.

در حالی که بایدن گفت که هر گونه نکول، اقتصاد را در معرض رکود قرار می دهد، سرمایه گذاران نگران هستند که تاثیر آن در سطح جهانی منفی باشد و در نتیجه دلار آمریکا را به عنوان یک پناهگاه امن می بینند.

جو کاپورسو، استراتژیست بانک Commonwealth Australia (OTC:) گفت: «ما انتظار داریم با توجه به اینکه بازارها به قیمت گذاری برای کاهش نرخ ادامه می دهند، ارزش دلار کمی افزایش یابد. “افزایش نرخ در سال جاری امکان پذیر است، هرچند که مانع بالاست.”

بخوانید:  قیمت مسکن جدید چین در ژوئیه 0.9٪ سالانه کاهش یافت (0.5٪ قبل از آن)

نوشته تام وستبروک و جویس آلوز

در برابر سبدی از همتایان، از جمله یورو، ین و استرلینگ، 0.3 درصد افزایش یافت و به 102.96 رسید که به بالاترین حد خود از اوایل آوریل رسیده است.

تحلیلگران بانک ANZ می‌گویند: «ما 20 درصد احتمال افزایش 50 واحدی و 5 درصد احتمال توقف را می‌بینیم». “هر دو می توانند با پایین آوردن انتظارات آینده نتیجه معکوس داشته باشند.”


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا و یورو در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر

آستن گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، گفت که «بسیار زودهنگام است که در مورد کاهش نرخ‌ها صحبت کنیم» و رئیس فدرال رزرو کلیولند، لورتا مستر، گفت که با توجه به تورم سرسخت، نرخ‌ها هنوز در نقطه‌ای نیستند که بانک مرکزی بتواند ثابت بماند.

که از زمانی که نتایج انتخابات امکان تمدید حکومت رجب طیب اردوغان، و سیاست‌های اقتصادی نامتعارف او را باز کرد، تحت فشار قرار گرفته است، به پایین‌ترین سطح 10 هفته اخیر یعنی 19.75 در هر دلار رسید.

در برابر ین 0.4 درصد افزایش یافت و به اوج دو هفته ای 136.99 رسید و به 0.5 درصد در برابر استرلینگ به 1.2422 دلار رسید که بالاترین میزان آن در برابر ارز بریتانیا از 26 آوریل است.

جین فولی، استراتژیست رابوبانک، گفت: “یک ضربه مهیب به اقتصاد شماره یک جهان تنها می تواند شوک های منفی به اقتصاد جهانی وارد کند و اشتهای ریسک را کاهش دهد، که در نتیجه به یک رویداد امن تبدیل می شود.”

بخوانید:  USD/JPY جهش بالاتر - معامله گران وزیر دارایی ژاپن سوزوکی را نادیده می گیرند

دلار نیوزیلند به طور کلی در 0.6232 دلار ثابت بود و سرمایه گذاران منتظر افزایش 25 بشکه ای نرخ بهره در هفته آینده و شاید یک افزایش بیشتر پس از آن هستند.

داده های تورم اروپا در ساعت 09:00 به وقت گرینویچ ارائه می شود، اگرچه انحراف کمی از ارقام اولیه انتظار می رود.

قیمت گذاری آتی نرخ بهره به معنای عدم امکان کاهش نرخ در ماه ژوئن است، در حالی که یک ماه پیش احتمال کاهش 17 درصدی وجود داشت.