رویترز با تداوم ترس از شیوع کووید در چین، دلار ثابت ماند

کاتریل از NAB با اشاره به ین گفت: “کنجکاوی این است که چگونه ژاپن نیز حساسیت زیادی از خود نشان داده است… اگر چیزی باشد، نکته مهم این است که مکان امن ژاپن دیگر وجود ندارد.” “این بیشتر شبیه چوب پنبه ای در اقیانوس است که در معرض ریسک گریزی و همچنین حرکت در بازدهی 10 ساله خزانه داری است.”

بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده در اکثر سررسیدها یک شبه افزایش یافت، زیرا سرمایه‌گذاران همچنان به قیمت‌گذاری مجدد انتظارات برای افزایش نرخ‌های فدرال رزرو در تلاش برای کاهش تورم از نزدیک به بالاترین سطح 40 سال اخیر ادامه دادند.

در حوزه رمزارز، وام دهنده ارزهای دیجیتال جنسیس آخرین قربانی بود که پس از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX در کانون توجه قرار گرفت.

آخرین بار با 0.6 درصد افزایش به 15856 دلار رسید، در حالی که اتر با 0.05 درصد کاهش به 1105.10 دلار رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-steadies-as-china-covid-fears-linger-2949384

یورو با 0.09 درصد افزایش به 1.0250 دلار رسید و بخشی از زیان 0.8 درصدی خود را در یک شبانه روز حفظ کرد، در حالی که استرل پس از کاهش بیش از 0.5 درصدی یک شبه، با 0.24 درصد افزایش به 1.1843 دلار رسید.

رودریگو کاتریل، استراتژیست ارزی در بانک ملی استرالیا (OTC:) (NAB) گفت: «جذابیت امن دلار آمریکا در حال بازگشت به مد است زیرا نگرانی ها در اطراف چین و شیوع کووید بازارها را عصبی نگه می دارد.

این معیار یک شبه سود نهایی را تجربه کرد و آخرین بار در 3.825٪ بود. [US/]

توسط Rae Wee

سنگاپور (رویترز) – پس از آنکه سرمایه‌گذاران به دلیل نگرانی از شعله‌ور شدن شیوع کووید در چین به سمت ارز امن هجوم آوردند، دلار برخی از افزایش‌های قوی یک شبه خود را کاهش داد، اگرچه احساسات ریسک محتاطانه باعث شد که دلار در تقاضا باقی بماند.

بیش از 0.8% کاهش یافت و آخرین 0.15% بالاتر در 0.6109 دلار بود.

آخرین 0.06٪ کاهش در 107.71 بود. یک شبه نزدیک به 0.8 درصد افزایش یافته بود که بزرگترین افزایش روزانه از 3 نوامبر بود.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر

اقتصاددانان ING در یادداشتی می گویند: «نظرات فدرال رزرو با لفاظی های اخیر مطابقت داشت.

جنسیس روز دوشنبه اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای اعلام ورشکستگی قریب‌الوقوع ندارد، اگرچه بلومبرگ نیوز به نقل از منابع گزارش داد که جنسیس در تلاش است تا پول نقد تازه‌ای را برای واحد وام‌دهی خود جمع‌آوری کند و به سرمایه‌گذاران هشدار داد که در صورت عدم یافتن ممکن است نیاز به ورشکستگی داشته باشند. منابع مالی.

پس از کاهش بیش از 0.7 درصدی یک شبه، در معاملات اولیه آسیا در روز سه‌شنبه 0.1 درصد بالاتر به 7.1665 در هر دلار رسید.

ین ژاپن یک شبه بیش از 1 درصد کاهش یافت و به سمت ضعیف تر 142 در هر دلار رسید و آخرین بار با 142.01 معامله شد.

مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، گفت که تأثیر واقعی افزایش نرخ بهره در جهان احتمالاً بیشتر از آنچه هدف کوتاه مدت نرخ بهره آن است، است.

دوره جدید ریسک گریزی به ویژه بر روی ارزهای ضد پود – که اغلب به عنوان پراکسی مایع برای ارز استفاده می شود – با کاهش تقریباً 1 درصدی یک شبه سنگینی کرده است. آخرین بار با 0.12% افزایش به 0.6614 دلار رسید.

سخنرانی‌های سخنرانان فدرال رزرو یک شبه شگفت‌انگیز نبود، به طوری که لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، گفت که بانک مرکزی می‌تواند از ماه آینده به افزایش‌های کوچک‌تر نرخ بهره کاهش یابد.

پایتخت چین روز دوشنبه هشدار داد که با شدیدترین آزمایش همه‌گیری کووید-19 مواجه است، با افزایش موارد ابتلا به کووید که جرقه اقدامات محدودیت‌های جدیدی را برانگیخت. مرگ و میر ناشی از این ویروس نیز برای اولین بار از اواخر ماه مه در پکن ثبت شد.