رویترز، شرط بندی های بانک مرکزی اروپا، یورو و دلار را از اوج 20 ساله خود افزایش داد

توسط آلون جان

همچنین در رادار معامله گران، چندین بلندگوی بانک مرکزی اروپا قرار دارند تا در اواخر روز سه شنبه اظهاراتی را به صورت عمومی بیان کنند، که می تواند بازارها را به سمت یا دور از افزایش نرخ بزرگ هدایت کند.

داده‌های اولیه اسپانیایی منتشر شده نشان می‌دهد که قیمت‌های مصرف‌کننده ملی در ماه اوت نسبت به سال گذشته 10.4 درصد افزایش یافته است که نسبت به ماه قبل 10.8 درصد کاهش یافته است.

قیمت گاز عمده فروشی بریتانیا و هلند در روز سه شنبه کاهش یافت زیرا اروپا تقریباً به هدف خود برای تکمیل 80 درصد ذخایر گاز رسیده است. [NG/EU]

جان هاردی، رئیس استراتژی FX در بانک ساکسو می‌گوید: «مسئله این است که بانک مرکزی اروپا طی چند جلسه گذشته قیمت‌گذاری بسیار تهاجمی‌تری داشته است، و همچنین کمی فشار بر قیمت‌ها وارد می‌شود.

برنامه تهاجمی افزایش نرخ از سوی فدرال رزرو از دلار حمایت کرده است و آمار مشاغل ایالات متحده که در روز جمعه منتشر می شود برای سرنخ های بیشتر در مورد چشم انداز نرخ بهره به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

واحد پول رایج اروپا 0.41 درصد بالاتر بود و به 1.00390 دلار رسید که افزایش روز قبل را افزایش داد، البته از پایین ترین سطح 20 سال اخیر.

دلار همچنین در برابر سایر شرکت های بزرگ کاهش یافت و 0.46 درصد در برابر ین ژاپن از دست داد، زیرا این ارز حساس به نرخ از بازدهی پایین تر خزانه داری ایالات متحده سود می برد. استرلینگ با 0.12 درصد افزایش به 1.172 دلار رسید.

دلار استرالیا که اغلب به‌عنوان عاملی برای احساس ریسک در نظر گرفته می‌شود، در کنار افزایش سهام، 0.5 درصد افزایش یافت. [MKTS-GLOB]


© رویترز. عکس فایل: اسکناس‌های پوند و دلار آمریکا در این تصویر دیده می‌شوند که در 6 ژانویه 2020 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر

ارزش دلار – که ارزش دلار را در برابر سبدی متشکل از شش ارز اندازه گیری می کند که یورو بیشترین وزن را دارد – پس از کاهش یک شبه از 109.48 به 108.5 رسید که بالاترین میزان از سپتامبر 2002 مشاهده نشده است.

همچنین قابل توجه است که ما مقداری مغناطیس در اطراف این سطح برابری برای یورو/دلار دیده‌ایم، بنابراین بسیاری از اوقات این سطوح گرد بزرگ می‌توانند به نقطه‌های مهمی تبدیل شوند.»

هنگ کنگ (رویترز) – به لطف کاهش قیمت‌های انرژی و احتمال افزایش فوق‌العاده نرخ بهره بانک مرکزی اروپا، یورو روز سه‌شنبه در برابر دلار کاهش یافت.

همچنین در راستای نگرش مثبت بازارها نسبت به دارایی های پرریسک تر، در خط مقدم قرار داشت و با قیمت 20,400 دلار از پایین ترین سطح 6 هفته اخیر 19,526 دلار در آخر هفته، معامله شد.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-sags-below-20year-peak-as-euro-lifted-by-ecb-bets-2882178

داده‌های مربوط به CPI آلمان که در اواخر روز منتشر می‌شود، به ارائه نشانه‌ای از اینکه بانک مرکزی اروپا به چه شدتی برای کاهش تورم نیاز دارد، کمک می‌کند.

قیمت‌گذاری بازار همچنین نشان‌دهنده احتمال تقریباً 50 درصدی افزایش شدید 75 واحد پایه نرخ بهره در جلسه بعدی بانک مرکزی اروپا است، پس از آنکه سخنرانان بانک مرکزی اروپا در سمپوزیوم سالانه فدرال رزرو در جکسون هول از ادعای افزایش بزرگ حمایت کردند، اگرچه این قیمت‌گذاری کاهش یافت. کمی در روز سه شنبه