رویترز، سود پوند ناشی از کاهش مالیات، ین از 145 در هر دلار تضعیف شد

پاییز روز دوشنبه در حالی اتفاق افتاد که شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن گفت، در صورت تداوم حرکت های بیش از حد ین، ژاپن آماده گام های “قاطعانه” در بازار ارز است.

یورو اندکی پایین‌تر بود و به 0.97965 دلار رسید و انتظار می‌رفت در ماه جاری به دنبال افزایش شدید نرخ تورم در بانک مرکزی اروپا افزایش یابد و نگرانی‌ها مبنی بر اینکه اقتصاد وارد رکود شود را افزایش داد.

توسط Rae Wee و Alun John

جین فولی، رئیس استراتژی FX در رابوبانک گفت: «به وضوح استرلینگ در اخبار عملکرد بهتری داشته است، اما هنوز سوالات زیادی وجود دارد، در نهایت نرخ مالیات 45 پنی تنها بخش کوچکی از کاهش مالیات بدون بودجه اعلام شده بود.

کوارتنگ در رابطه با معکوس شدن طرح کاهش باند مالیاتی 45 درصدی، یکی از بخش های بحث برانگیز بسته اقداماتی که استرلینگ را به پایین ترین سطح تاریخ 1.0327 دلار رساند و طلایی ها را افزایش داد، گفت: «ما متوجه شدیم و گوش دادیم. ، بانک انگلستان را بر آن داشت تا وارد عمل شود.

پوند پس از گزارش رسانه‌ها از چرخش به بالاترین سطح یک هفته‌ای خود یعنی 1.128 دلار رسید که بالاترین سطح آن از 22 سپتامبر است، یک روز قبل از اینکه کواسی کوارتنگ، وزیر دارایی بریتانیا، بازارها را با یک “برنامه رشد” جدید برای کاهش مالیات و مقررات ارسال کند. ، با استقراض هنگفت دولت تامین می شود.

دلار آخرین بار با 0.22 درصد افزایش به 145.06 ین رسید و معاملات آسیایی به دلیل تعطیلات در چین، کره جنوبی و برخی از ایالت های استرالیا کاهش یافت.

بخوانید:  تعداد دکل های نفتی بیکر هیوز ایالات متحده آمریکا از 613 قبلی به 609 کاهش یافت

پس از کاهش سود، استرلینگ آخرین بار با 0.3 درصد افزایش به 1.1199 دلار رسید.

دلار استرالیا و نیوزلند پیش از افزایش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی این کشورها در این هفته با 0.4 درصد افزایش به 0.6437 دلار و 0.9 درصد افزایش در 0.5645 دلار، افزایش یافت.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/antipodean-currencies-advance-ahead-of-rate-decisions-dollar-edges-lower-2903547ین به دلیل سیاست ژاپن مبنی بر ثابت نگه داشتن نرخ های بهره در زمانی که نرخ بهره در جاهای دیگر در حال افزایش است، ضعیف شده است و پس از حدس و گمان های فراوان، مقامات در ماه گذشته در بازارها مداخله کردند و رکورد 2.8 تریلیون ین (19.7 میلیارد دلار) را برای حمایت هزینه کردند. واحد پول

“این سوال باقی می ماند که آیا این کافی است؟ پس از پایان اقدامات بانک مرکزی انگلیس، پاسخ در چند هفته آینده مشخص خواهد شد. دارایی های بریتانیا، پوند و طلا هنوز از جنگل خارج نشده اند، و دولت انگلیس باید کارهای زیادی را انجام دهد. برای بازگرداندن اعتبار انجام دهید.”

2/2

© رویترز. عکس فایل: کارگری در حال هل دادن واگن برقی با عابران پیاده از کنار دفتر مرکزی بانک مرکزی استرالیا (RBA) در مرکز سیدنی، استرالیا، 7 مارس 2017 عبور می کند. تصویر در 7 مارس 2017 گرفته شده است. رویترز/دیوید گری

2/2

داده‌های روز جمعه نشان داد که تورم منطقه یورو از پیش‌بینی‌ها گذشته به رکورد 10.0 درصد در سپتامبر رسیده است که بالاتر از انتظارات 9.7 درصد است.

ین ژاپن به 145.40 در هر دلار سقوط کرد و برای اولین بار از 22 سپتامبر که مقامات برای تقویت ارز مداخله کردند، از 145 تضعیف شد.

بخوانید:  بر اساس نظرسنجی، تولید نفت اوپک در ماه مارس کاهش یافت

با این اوصاف، ما مواظب خود هستیم و مداخله پنهانی ین را رد نمی کنیم، اگر شدت کاهش ین دوباره افزایش یابد، شاید زمانی که از 146 عبور کند، با استفاده از سطوح فعلی به عنوان مرجع.

سنگاپور/لندن (رویترز) – پس از اینکه بریتانیا طرح کاهش بالاترین نرخ مالیات بر درآمد را لغو کرد، در حالی که ین از 145 در هر دلار تضعیف شد، استرلینگ روز دوشنبه افزایش یافت، نزدیک به سطحی که مقامات ژاپنی در ماه گذشته مداخله کردند.

کریستوفر وونگ، یک استراتژیست ارزی در OCBC گفت: “هر بار (دلار/ین) به 145 می رسد، مردم را هیجان زده می کند. اما این بزرگی حرکت است که گاهی اوقات اهمیت دارد.”