روپیه هند پس از برداشت اسکناس های 2000 روپیه ای توسط بانک مرکزی در آستانه تضعیف است.

گوئنکا گفت: “روپیه تحت فشار قرار خواهد گرفت” در کنار کاهش هزینه حمل (حق بیمه های آینده).

روز جمعه، بانک مرکزی هند اعلام کرد که بالاترین ارزش اسکناس 2000 روپیه ای خود را از گردش خارج می کند.

پاول روز جمعه گفت هنوز مشخص نیست که آیا نرخ بهره آمریکا نیاز به افزایش بیشتر دارد یا خیر.

شاخص های کلیدی: ** روپیه غیرقابل تحویل یک ماهه به جلو در 82.90; حق بیمه پیش‌روی یک ماهه خشکی در 9.25 پائیسا ** USD/INR معاملات آتی NSE در روز جمعه به 82.7450 رسید ** USD/INR حق بیمه پیش‌روی ماه می در 2 Paisa ** کاهش شاخص دلار به 103.02 ** کاهش 0.7 درصدی معاملات آتی به 75.1 دلار در هر بشکه ** بازده اسکناس ده ساله ایالات متحده در 3.65٪ ** معاملات آتی SGX Nifty 0.1٪ کاهش یافت و به 18213 رسید ** طبق داده های NSDL، سرمایه گذاران خارجی 218.8 میلیون دلار خالص سهام هند را در 18 می خریداری کردند.

برخلاف روپیه، پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا، برخلاف انتظارات بازار، موضع نسبتاً ضعیفی اتخاذ کرد، سایر ارزهای آسیایی عمدتاً بالاتر بودند.

به 103.02 کاهش یافت. وون کره، ارزهای آسیایی را بالاتر برد.

“82.90 مقاومت مهمی برای این جفت بوده است. جالب است که ببینیم آیا RBI در اینجا یک سقف قرار می دهد.”

به گفته تحلیلگران، تأثیر گام RBI بر روپیه از طریق افت فوروارد محسوس خواهد بود.

کریس وستون، سرپرست تحقیقات Pepperstone مستقر در ملبورن، در ایمیلی گفت: «پس از سخنرانی پاول، قیمت‌گذاری بازار به طور قطعی به فکر توقف فدرال رزرو بازگشته است.

بخوانید:  دلار در جلسه بیشتر مختلط باقی می ماند


© رویترز. عکس فایل: مردی هنگام خروج از بانکی در بمبئی، هند، 24 نوامبر 2016، اسکناس های 2000 روپیه ای هند در دست دارد. رویترز/صدیقی دانمارکی/عکس فایل

فورواردهای غیرقابل تحویل نشان می دهد که روپیه در حدود 82.80-82.84 برای دلار باز خواهد شد، در حالی که در جلسه قبل 82.66 بود.

انجام مبادلات فروش/خرید (در USD/INR) کمبود دلار نقدی را برطرف می کند و نقدینگی روپیه را از بین می برد و می تواند مهلت ایجاد کند. او گفت.

آبهیسکک گوئنکا، مدیر عامل شرکت مشاوره FX IFA Global، گفت که انتظار می‌رود حق بیمه‌های آتی که در حال حاضر پایین هستند، بیشتر کاهش یابد، زیرا نرخ‌های بازار پول روپیه احتمالاً به دلیل نقدینگی مازادی که حرکت RBI منجر به آن خواهد شد، به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

توسط نیمش ورا

بمبئی (رویترز) – انتظار می رود که روپیه هند در برابر دلار آمریکا ضعیف تر باز شود، زیرا بانک مرکزی اعلام کرد که بالاترین ارزش اسکناس ارز را از گردش خارج می کند.

** داده های NSDL نشان می دهد که سرمایه گذاران خارجی 20.6 میلیون دلار خالص اوراق قرضه هند را در 18 می فروختند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/indian-rupee-poised-to-weaken-after-central-bank-pulls-2000rupee-notes-3087312

احتمال افزایش نرخ بهره در نشست ژوئن، که در روزهای اخیر با توجه به داده های انعطاف پذیر ایالات متحده در حال افزایش بود، به کمتر از 10 درصد کاهش یافت.