روپیه هند هفته RBI را در نزدیکی 82.50 شروع می کند زیرا NFP ایالات متحده به نفع شاهین های فدرال رزرو است.

یک بازگشت واضح از میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA)، حدود 82.30 در زمان مطبوعات، به گاوهای USD/INR اجازه می دهد تا خط مقاومت نزولی یک هفته ای نزدیک به 82.65 را هدف قرار دهند.

از سوی دیگر، احساسات ضعیف بازار به دلیل نگرانی‌های ژئوپلیتیکی در مورد چین، روسیه، اوکراین و ایالات متحده به نگرانی‌ها در مورد انفعال احتمالی سیاست پولی RBI می‌پیوندد، عمدتاً به دلیل اینکه اقتصاد هند نشان می‌دهد تورم آسان و رشد ملایم‌تر است. قیمت USD/INR.

مهمتر از همه، واگرایی سیاست پولی بین فدرال رزرو و RBI، عمدتاً به دلیل آخرین جریان داده های ایالات متحده و هند، به جفت USD/INR اجازه می دهد تا محکم تر باقی بماند. افزایش قدرت به جفت USD/INR می‌تواند آخرین نقطه قوت نفت خام WTI و خلق و خوی ریسک‌پذیری باشد که ناشی از ترس از کشمکش آمریکا و چین و جنگ روسیه و اوکراین است.

افزایش قدرت به بهبود USD/INR می تواند تثبیت پیش از نشست سیاست پولی بانک مرکزی هند (RBI) این هفته باشد که برای پنجشنبه برگزار می شود.

در این زمینه، بازده اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه داری ایالات متحده پس از شکستن یک روند صعودی سه هفته ای تا پایان جمعه گذشته بهبود یافت. با این حال، S&P500 Futures همچنین با کاهش خفیف از بالاترین سطح از آگوست 2022، وضعیت ریسک را به تصویر می‌کشد. .


اشتراک گذاری:

  • USD/INR پس از معکوس شدن از پایین ترین سطح 13 روزه روز جمعه، روی پای جلو باقی می ماند.
  • NFP قوی ایالات متحده نگرانی های جنگ طلب فدرال رزرو را تجدید می کند در حالی که داده های نرم تر هند به RBI اجازه می دهد تا از وضعیت موجود دفاع کند.
  • شرایط کاهش ریسک، افزایش قیمت نفت نیز بر روپیه هند در آستانه هفته کلیدی تاثیر می گذارد.
  • داده های سطح دوم ایالات متحده، کاتالیزورهای ریسک ممکن است معامله گران روزانه را سرگرم کند.
بخوانید:  آسیا FX بالاتر می رود، دلار پیش از نشانه های فدرال رزرو، داده های تورم مخلوط شده توسط Investing.com


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-inr-price-news-indian-rupee-begins-rbi-week-on-a-back-foot-near-8250-as-us-nfp-favors-fed-hawks-202306050355

USD/INR بهبودی را از میانگین متحرک نمایی 50 روزه به حدود 82.50 افزایش می دهد تا به جلسه روز دوشنبه اروپا برسد. با انجام این کار، جفت روپیه هند (INR) قدرت دلار آمریکا، و همچنین احساسات منفی و قیمت نفت خام قوی تر را تشویق می کند تا این جفت ارز در اواخر وقت پیش برود.

در ادامه، سفارش‌های کارخانه ایالات متحده و PMI خدمات ISM برای ماه می معامله‌گران را سرگرم خواهند کرد، در حالی که تصمیم نرخ بهره RBI در روز پنجشنبه رویداد کلیدی برای ناظران جفت USD/INR است.

تحلیل تکنیکال

با این حال، NFP روز جمعه ایالات متحده درخواست ها برای افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره فدرال رزرو در ژوئن را تقویت کرد و همچنین شانس کاهش نرخ بهره را در سال 2023 کاهش داد. همین امر باعث شد تا شاخص دلار آمریکا (DXY) قوی تر بماند و به نفع جهش اصلاحی باشد. در بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا