روپیه هند در میان جهش دلار و نفت خوش‌بینانه به زیر 83.00 می‌رسد


  • USD/INR در قیمت پیشنهادی ملایم باقی می‌ماند، در میان سرنخ‌های مختلف برای یافتن جهت‌های واضح تلاش می‌کند.
  • بازارها حرکات تحت رهبری BOJ را کاهش می دهند، اما جهش اصلاحی فاقد شتاب است.
  • دلار آمریکا قبل از اعتماد مصرف‌کننده CB بهبود می‌یابد، نفت امید به محرک‌های بیشتر را تشویق می‌کند.

USD/INR نزدیک به 82.70 در حالت تدافعی باقی می‌ماند و در طی عقب‌نشینی در اوایل چهارشنبه، افزایش‌های ملایمی را نشان می‌دهد. در انجام این کار، جفت روپیه هند (INR) برای دفاع از دستاوردهای روز قبل تلاش می‌کند، زیرا دلار آمریکا با افزایش قیمت نفت و همچنین خوش‌بینی محتاطانه بازار حرکت می‌کند.

شاخص دلار آمریکا (DXY) پیشنهادات را برای کاهش ضررهای اخیر در حدود 104.10 افزایش داد و یک روند نزولی دو روزه را با سودهای ملایم شکست، زیرا بازده خزانه داری ایالات متحده علیرغم ادغام کلی بازار پایدارتر است.

با این حال، DXY بیشترین کاهش را در یک هفته در روز گذشته داشت، زیرا معامله‌گران دلار آمریکا از خرید اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به دلیل اقدام BOJ نگران بودند. ژاپن بزرگترین دارنده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده است و آخرین اقدام به توکیو این امکان را می دهد که سرمایه بیشتری را به کشور وارد کند تا اینکه اجازه دهد به خارج از کشور جریان یابد. با این حال، همتای 10 ساله بیش از دو ساله افزایش یافت و در نتیجه وارونگی منحنی بازده را کاهش داد که احتمال رکود را نشان می دهد.

از سوی دیگر، قیمت نفت خام WTI نزدیک به یک مانع کلیدی کوتاه مدت در حدود 76.50 دلار است که 0.30 درصد در روز تا زمان چاپ افزایش یافته است. با انجام این کار، طلای سیاه ضعف گسترده دلار آمریکا و همچنین خوش بینی محتاطانه در بازار را تشویق می کند. افزودن قدرت به این مرحله می تواند آخرین داده های موجودی از ارائه دهنده داده های خصوصی موسسه نفت آمریکا (API) باشد.

لازم به ذکر است که امید به سرمایه گذاری بیشتر چین، به دلیل کاهش پیش بینی های بانک جهانی برای رشد کشور اژدها و آمادگی سیاست گذاران برای مبارزه با ترس از رکود، به جو بازار کمک می کند. در همین راستا می‌توان به پیشبرد لایحه 1.66 تریلیون دلاری هزینه‌های دولت توسط سنای ایالات متحده و همچنین پیش‌بینی‌های اقتصادی خوش‌بینانه ژاپن اشاره کرد.

با به تصویر کشیدن حال و هوا، بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده نزدیک به بالاترین سطح سه هفته ای 3.69 درصد است، در حالی که کوپن های اوراق قرضه دو ساله تا زمان انتشار حدود 4.26 درصد محکم تر می مانند. علاوه بر این، وال استریت به رنگ سبز بسته شد و به سهام در بلوک آسیا-اقیانوسیه اجازه داد تا سودهای ملایم اخیر را چاپ کنند. علاوه بر این، بازده اوراق قرضه دو ساله دولت ژاپن (JGBs) برای اولین بار از سال 2015 بیش از 0.0 درصد افزایش یافت.

با توجه به سرنخ‌های مختلف و یک تقویم سبک پیش‌تر از ارقام اعتماد مصرف‌کننده هیئت کنفرانس ایالات متحده (CB) در ماه دسامبر، که در 101.00 در مقابل 100.00 پیش‌بینی می‌شد، جفت USD/INR احتمالاً کند باقی می‌ماند. با این حال، شرایط بنیادی ضعیف پیرامون هند، در مقایسه با ایالات متحده، روپیه هند را امیدوار نگه می دارد.

تحلیل تکنیکال

اگرچه 10-DMA نزولی فوری USD/INR را نزدیک به 82.60 محدود می کند، حرکت صعودی گریزان باقی می ماند مگر اینکه شاهد بسته شدن روزانه فراتر از مانع 83.00 باشیم.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-inr-price-news-indian-rupee-struggles-below-8300-amid-usd-rebound-upbeat-oil-202212210405