روپیه هند در سال 2022 به عنوان بدترین عملکرد ارز آسیایی توسط رویترز به پایان می رسد

روپیه سال را با 82.72 واحد پول ایالات متحده به پایان رساند که از 74.33 در پایان سال 2021 کاهش یافته است، در حالی که این روپیه به سمت بزرگترین رشد سالانه خود از سال 2015 تا کنون می رود.

راج دیپاک سینگ، رئیس بخش تحقیقات مشتقات گفت: “فدرال رزرو می تواند نرخ ها را برای مدت طولانی تر از پیش بینی ها بالاتر نگه دارد و اگر کاهش رشد اقتصادهای توسعه یافته به رکود طولانی مدت تبدیل شود، صادرات هند می تواند به شدت آسیب ببیند که این دو خطر اصلی برای روپیه است.” در ICICI Securities.

وونگ گفت، حتی اگر روپیه افزایش پیدا کند، باز هم می‌تواند نسبت به همتایان آسیایی ضعیف‌تر باشد و در مجموعه بازارهای نوظهور بهترین انتخاب نخواهد بود و انتظار دارد وون کره جنوبی و بات تایلند بیشترین سود را در سال آینده داشته باشند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/indian-rupees-worst-behind-it-inflows-crucial-in-2023–analysts-2971293

گرافیک: روپیه هند بزرگترین بازنده در میان FX آسیا در سال 2022 –

اما با در نظر گرفتن چندین عدم قطعیت در سال 2023، مانند شرایط سخت سیاست پولی، رکود احتمالی در برخی اقتصادها و درگیری ژئوپلیتیکی مداوم، سنجش جهت بازارهای سهام سخت شده است.

گرافیک: روپیه هند بزرگترین زیان سالانه از سال 2013 را نشان می دهد&nbsp –

روپیه همچنین قربانی افزایش قیمت نفت ناشی از درگیری روسیه و اوکراین شد که کسری حساب جاری هند را در سه ماهه سپتامبر به بالاترین حد خود رساند.

با رفتن به سال 2023، فعالان بازار بر این باورند که روپیه با سوگیری افزایشی معامله می‌شود و از کاهش قیمت کالاها راحت می‌شود و سرمایه‌گذاران خارجی به ادامه خرید سهام هند امیدوار هستند.

بخوانید:  پوند/دلار آمریکا بر اساس داده‌های ترکیبی بریتانیا، دلار آمریکا قوی، در حدود 1.2230 کاهش یافته و تثبیت می‌شود.

کریستوفر وونگ، استراتژیست FX در بانک OCBC، گفت: «دوره‌ای از نرمی در سهام جهانی وجود خواهد داشت… اگر در سهام هند به فروش برسیم، نسبت به روپیه کمتر خوش‌بین خواهم بود.»

به گفته تحلیلگران، جریان ورودی سهام یک معیار کلیدی برای رصد روپیه برای سرمایه گذاران خارجی نیز خواهد بود.

نوشته آنوشکا تریودی

بمبئی (رویترز) – روپیه هند با افت 11.3 درصدی، به عنوان بدترین عملکرد ارز آسیایی در سال 2022 به پایان رسید، زیرا دلار در موضع سیاست پولی تهاجمی فدرال رزرو ایالات متحده برای مهار تورم افزایش یافت.


© رویترز. عکس فایل: یک اسکناس روپیه هند در این عکس تصویری دیده می شود. 1 ژوئن 2017. رویترز/توماس وایت/تصویر

اکثر معامله گران و تحلیلگران انتظار دارند که ارز در سه ماهه اول بین محدوده 81.50-83.50 حرکت کند.