روند صعودی EUR/USD در اواخر سال 2022 با عقب نشینی و شرایط مبهم معاملات جایگزین می شود – رابوبانک


اگرچه تحلیلگران رابوبانک پیش‌بینی می‌کنند که شاخص DXY می‌تواند سال را کمی پایین‌تر به پایان برساند، اما آنها انتظار دارند که سال 2023 فرصت‌های زیادی را برای گاوهای دلاری فراهم کند تا دوباره مشارکت کنند. آنها پیش بینی یک ماهه EUR/USD 1.05 و یک پیش بینی 3 ماهه EUR/USD 1.03 را حفظ می کنند.

نقل قول های کلیدی:

در اولین هفته معاملاتی سال، سرمایه گذاران برخی از قوی ترین موضوعات ماه گذشته را زیر سوال بردند. ضعیف‌تر آمارهای تورم سرفصل اروپا این پرسش‌ها را در مورد اینکه آیا لازم است بانک مرکزی اروپا در ماه گذشته درجه جنگ طلبی خود را حفظ کند، ایجاد کرده است. در مقابل، نشانه‌هایی از انعطاف‌پذیری در داده‌های نیروی کار ایالات متحده، شالوده اعتراضات فدرال رزرو است که ممکن است برای شرط‌بندی بر کاهش نرخ بهره آمریکا قبل از پایان سال جاری خیلی زود است.

سقوط در موقعیت‌های خرید دلار و افزایش موقعیت‌های بلند یورو تا پایان سال گذشته نشان می‌دهد که روند صعودی یورو/دلار آمریکا که در اواخر سال 2022 ایجاد شد، می‌تواند با عقب‌نشینی‌ها و شرایط نابسامان معاملاتی جایگزین شود. ما پیش بینی 3 ماهه EUR/USD خود را 1.03 حفظ می کنیم.”


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-uptrend-in-late-2022-to-be-replaced-by-pullbacks-and-choppy-trading-conditions-rabobank-202301061654