روبل روسیه پس از اینکه مسکو معامله غلات دریای سیاه را کنار گذاشت، ثبات روبل روسیه توسط رویترز

دوشنبه آخرین روز یک دوره مالیاتی پایان ماه داخلی است که معمولاً مقداری از روبل را پشتیبانی می کند. دوشنبه همچنین اولین جلسه کامل پس از پایان چرخه کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی در روز جمعه بود و گفت که حرکت نظامی نظامی مسکو در میان مدت تورمی خواهد بود.

کیف و غرب از تصمیم روسیه برای کنار گذاشتن این توافق انتقاد کردند و تحلیلگران هشدار دادند که این امر می تواند باعث افزایش مجدد قیمت جهانی مواد غذایی شود.

قرارداد کریدور غلات ماه ژوئیه، که به باز کردن صادرات اوکراین از بنادر جنوبی دریای سیاه کمک کرد، مهم‌ترین پیشرفت دیپلماتیک تاکنون در درگیری هشت ماهه در اوکراین بوده است.

دیمیتری پولووی نوشت: پایان دوره مالیاتی و پرداخت سودهای کلان، همراه با کاهش بیشتر تراز تجاری روسیه، احتمالاً تا پایان سال روبل را به سمت 65 (در برابر دلار آمریکا) خواهد فرستاد. ، مدیر سرمایه گذاری در کارگزار مستقر در مسکو Locko Invest.

شاخص های سهام روسیه اندکی افزایش یافتند.


© رویترز. عکس فایل: ورق‌های اسکناس‌های 100 روبلی جدید طراحی شده در کارخانه چاپ گوزنک در مسکو، روسیه در 6 ژوئیه 2022 مشاهده می‌شود. خبرگزاری مسکو/ جزوه از طریق رویترز

(رویترز) – روبل روسیه در روز دوشنبه در اولین جلسه از زمانی که مسکو اعلام کرد نقش خود را در معامله غلات دریای سیاه در آخر هفته به حالت تعلیق در می آورد، ضررهای اولیه را جبران کرد تا جایگاه خود را افزایش دهد.

در ساعت 1230 به وقت گرینویچ، روبل در برابر دلار آمریکا 0.3 درصد افزایش یافت و به 61.37 رسید، که ضررهای قبلی را که در معاملات صبح 0.6 درصد کاهش یافته بود، معکوس کرد. این ارز در برابر یورو در 61.10 ثابت بود و 0.4 درصد در برابر یورو به 8.37 افزایش یافت.

شاخص RTS بر اساس دلار با 0.2 درصد افزایش به 1116.2 واحد رسید در حالی که شاخص روبل MOEX روسیه با 0.3 درصد افزایش به 2174.9 واحد رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/russian-rouble-stable-after-moscow-ditches-black-sea-grain-deal-2926921

قیمت‌های جهانی مواد غذایی روز دوشنبه پس از آن که روسیه اعلام کرد مشارکت در توافق غلات با میانجیگری سازمان ملل متحد را برای مدت نامعلومی پس از آنچه حمله هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی به ناوگان خود در دریای سیاه در کریمه بود، تعلیق می‌کند، افزایش یافت.