روبل روسیه ضررهای اولیه را به 61 در برابر دلار کاهش داد

مسکو (رویترز) – روبل روسیه روز سه‌شنبه پس از رسیدن به پایین‌ترین حد خود در نزدیک به دو هفته اخیر در معاملات اولیه، با حمایت از افزایش قیمت نفت و فروش ارز خارجی برای پوشش پرداخت‌های مالیاتی پایان ماه، روبل روسیه در برابر دلار از 61 گذشت.

شاخص‌های سهام روسیه با افزایش 1.3 درصدی شاخص RTS به 1136.9 واحد رسید، در حالی که شاخص MOEX روسیه مبتنی بر روبل با 0.9 درصد افزایش به 2186.7 واحد رسید.

در ساعت 1416 به وقت گرینویچ، روبل در برابر دلار 0.4 درصد افزایش یافت و به 60.59 رسید و در اوایل جلسه به 61.1950 کاهش یافت که ضعیف ترین آن از 10 نوامبر بود.

برای اوراق خزانه روسیه رجوع کنید به


منبع: https://www.investing.com/news/economy/rouble-pares-early-losses-to-hover-around-61-to-the-dollar-2949455


© رویترز. عکس فایل: سرگئی بلوف، معاون رئیس بانک روسیه، اسکناس 100 روبلی جدید روسیه را در حین ارائه در مسکو، روسیه در 30 ژوئن 2022 در دست دارد. رویترز/ اوگنیا نوووژنینا

بوگدان زواریچ، تحلیلگر ارشد بانکی دات‌رو، گفت که روبل می‌تواند در طول این جلسه تا مرز 60 تقویت شود.

“تقویت فعلی روبل… خرید تجهیزات و قطعات جدید، ساخت زنجیره های تامین جدید را تسهیل می کند، که برای تجارت روسیه بسیار گران شده است، و به طور عینی منعکس کننده چیزی است که اقتصاد روسیه اکنون بیش از همه به آن نیاز دارد.” الکسی زابوتکین، معاون فرماندار روسیه روز سه شنبه گفت.

روبل بهترین ارز جهان در سال جاری است که با کنترل سرمایه و سقوط اولیه واردات در نتیجه تحریم های غرب علیه روسیه به دلیل اقدامات این کشور در اوکراین و تعداد زیادی شرکت خارجی که فعالیت خود را در این کشور متوقف کرده اند، پشتیبانی می شود.

روبل توسط یک دوره مالیاتی پایان ماه پشتیبانی می شود که در آن صادرکنندگان معمولاً درآمد ارز خارجی را برای پرداخت بدهی های داخلی به روبل تبدیل می کنند.

واحد پول روسیه با 0.2 درصد افزایش در برابر یورو به 62.23 رسید و در برابر یوان بدون تغییر در 8.47 بود.

زواریچ گفت: بهبود وضعیت بازار انرژی و افزایش عرضه ارز توسط صادرکنندگان، افزایش آن را تسهیل خواهد کرد.

قیمت نفت در جلسه قبل قبل از بازگشت به پایین‌ترین حد خود از ژانویه رسید. در معاملات اولیه روز سه شنبه، یک معیار جهانی برای صادرات اصلی روسیه، 1.5 درصد افزایش یافت و به 88.9 دلار در هر بشکه رسید.

راهنمای سهام روسیه را ببینید

در حالی که پتانسیل صعودی آن برای صادرکنندگان روسی محدود است، اما هزینه‌های واردکنندگانی را که به دنبال مسیرهای عرضه و شرکای جدید هستند، کاهش داده است، زیرا شرکت‌های غربی از روسیه دوری می‌کنند.