روبل روسیه در مقایسه با دلار به بالاترین حد یک ماه اخیر رسید

بازار همچنین بر انتخابات میان دوره ای ایالات متحده در اواخر روز متمرکز شده است، در حالی که ژئوپلیتیک همچنان بر دارایی های روسیه تأثیر قابل توجهی دارد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، چند روز پس از گزارش واشنگتن پست مبنی بر اینکه ایالات متحده می‌خواهد اوکراین تمایل خود را برای مذاکره نشان دهد، گفت که او آماده گفت‌وگو با روسیه است، زیرا نگران این است که کیف با ظاهر شدن بیش از حد ناسازگار، ممکن است به پرونده این کشور برای حمایت بین‌المللی آسیب برساند.

شاخص MOEX روسیه مبتنی بر روبل 0.3 درصد کاهش یافت و به 2201.6 واحد رسید که قبلاً به 2221.13 واحد رسید که قوی ترین نقطه آن از 20 سپتامبر بود. .


منبع: https://www.investing.com/news/economy/rouble-edges-lower-after-clipping-over-2week-high-vs-dollar-2935572

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روز سه شنبه گفت نیازی فوری به کاهش بیشتر کنترل سرمایه وجود ندارد.

آلفا بانک در یادداشتی می‌گوید: «علی‌رغم تکذیب‌ها، که تعجب‌برانگیز نیست، باید در کوتاه‌مدت از سهام روسیه و روبل حمایت شود.»

روبل بهترین ارز جهان در سال جاری است که با کنترل سرمایه و سقوط اولیه واردات در نتیجه تحریم های غرب علیه روسیه به دلیل اقدامات این کشور در اوکراین و تعداد زیادی شرکت خارجی که فعالیت خود را در این کشور متوقف کرده اند، پشتیبانی می شود.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های 100 روبلی جدید روسیه در کارخانه چاپ گوزنک در مسکو، روسیه در 6 ژوئیه 2022 مشاهده می شوند. خبرگزاری مسکو/ جزوه از طریق رویترز

شاخص های سهام روسیه پس از صعود به بالاترین حد یک هفته ای در باز شدن بازار، سقوط کردند.

بخوانید:  دلار تا کنون در روز اندکی کاهش یافته است

نوشته الکساندر مارو

مسکو (رویترز) – روبل روسیه روز سه‌شنبه به قوی‌ترین روبل خود در بیش از یک ماه گذشته رسید و جایگاه خود را از 61 در برابر دلار گذشته و به سودهای بزرگی که در جلسه قبل به دست آمد، تا حدی به لطف قیمت‌های همچنان بالا نفت چسبیده بود.

در برابر یورو با 0.1 درصد افزایش به 60.84 رسید و در برابر یوان 0.6 درصد افزایش یافت و به 8.37 رسید.

که یک معیار جهانی برای صادرات اصلی روسیه است، با 0.5 درصد کاهش به 97.4 دلار در هر بشکه رسید، هرچند با بالاترین سطح بیش از دو ماه اخیر که در جلسه قبل به دست آمد فاصله چندانی نداشت.

تا ساعت 1409 به وقت گرینویچ، روبل در برابر دلار 0.2 درصد قوی‌تر شد و به 60.87 رسید، که پیش از آن قوی‌ترین نقطه از 7 اکتبر از 60.6825 بود.