روبل روسیه با ثابت ماندن نرخ کلیدی بانک مرکزی توسط رویترز تقویت شد

تحلیلگران Alor Broker در یادداشتی با پیش‌بینی ماندگاری می‌گویند: «بعید است رگولاتور اظهارات مهمی در مورد سیاست‌های پولی بیشتر که به شدت بر پویایی روبل تأثیر بگذارد، بیان کند.


© رویترز. عکس فایل: ورق‌های اسکناس‌های 100 روبلی جدید طراحی شده در کارخانه چاپ گوزنک در مسکو، روسیه در 6 ژوئیه 2022 مشاهده می‌شود. خبرگزاری مسکو/ جزوه از طریق رویترز

برای اوراق خزانه روسیه رجوع کنید به

در ساعت 1105 به وقت گرینویچ، روبل در برابر دلار 0.3 درصد در 61.53 تقویت شد و 0.9 درصد افزایش یافت و در 61.12 در برابر یورو معامله شد. در برابر یوان 0.6% تقویت شده بود و به 8.42 رسید.

برای راهنمای سهام روسیه مراجعه کنید

شاخص MOEX روسیه مبتنی بر روبل 0.2 درصد بالاتر بود و به 2168.8 واحد رسید که بالاترین رقم از 23 سپتامبر بود. شاخص RTS بر اساس دلار با 0.4 درصد افزایش به 1110.0 واحد رسید.

که یک معیار جهانی برای صادرات اصلی روسیه است، با 0.3 درصد کاهش به 96.6 دلار در هر بشکه رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/russian-rouble-strengthens-ahead-of-cenbank-rate-decision-2924843

شاخص های سهام روسیه بالاتر بودند و ضررهای قبلی را معکوس کردند.

الویرا نابیولینا، فرماندار، پیش بینی ها و سیاست های بانک را در یک جلسه توجیهی رسانه ای در ساعت 1200 GMT روشن خواهد کرد.

تصمیم بانک مرکزی برای باقی گذاشتن نرخ اصلی خود در 7.5 درصد، به چرخه کاهش نرخ پایان داد که یک افزایش اضطراری را تا 20 درصد کاهش داد، چند روز پس از اعزام ده‌ها هزار نیروی نظامی روسیه به اوکراین در 24 فوریه. این تصمیم اتخاذ شده بود. به طور گسترده توسط تحلیلگران نظرسنجی رویترز پیش بینی شده است.

بخوانید:  تورم اتحادیه اروپا و آمار اشتغال ایالات متحده می تواند تعیین کننده باشد

مسکو (رویترز) – روبل روز جمعه تقویت شد و بین 61 تا 62 دلار در نوسان بود و واکنش محدودی به تصمیم بانک مرکزی مبنی بر ثابت نگه داشتن نرخ های بهره همانطور که انتظار می رفت نشان داد، در حالی که سهام روسیه به بالاترین سطح بیش از یک ماه گذشته صعود کرد.

بانک مرکزی اعلام کرد که به افزایش انتظارات تورمی توجه کرده است و نسبت به اثرات بلندمدت تورمی ناشی از بسیج صدها هزار نفر از نیروهای ذخیره روسیه که در ماه سپتامبر آغاز شد، هشدار داد.