روبل روسیه از 62 در برابر دلار به پایین‌ترین حد طی 2 هفته گذشته رسید


© رویترز. عکس فایل: یک کارمند برگه هایی از اسکناس های 100 روبلی جدید روسیه را در کارخانه چاپ گوزناک در مسکو، روسیه در 6 ژوئیه 2022 نگه می دارد. خبرگزاری مسکو/ جزوه از طریق رویترز

تا ساعت 0758 به وقت گرینویچ، روبل در برابر دلار 0.7 درصد ضعیف‌تر شد و به 62.20 رسید، که قبلاً به ضعیف‌ترین سطح خود از 17 اکتبر نزول کرد.

پس از اینکه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به ترس از رکود دامن زد، شاخص های سهام روسیه به شدت پایین تر باز شدند و بازارهای جهانی را دنبال کردند.

آندری کوچتکوف، تحلیلگر کارگزاری Otkritie گفت، تا زمانی که تراز تجاری قوی باقی بماند، روبل ممکن است تلاش کند تا از این محدوده خارج شود، اما به طور کلی نزدیک به سطوح فعلی باقی خواهد ماند.

(رویترز) – همزمان با کاهش قیمت جهانی نفت پس از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و انتظارات برای انقباض بیشتر، زمینه را برای تقویت بیشتر ایالات متحده فراهم کرد، روبل روسیه در معاملات اولیه روز پنجشنبه در برابر دلار به پایین ترین حد بیش از دو هفته اخیر رسید. واحد پول.

روبل همچنین اکنون پشتیبانی از پرداخت های مالیاتی پایان ماه را از دست داده است، که معمولاً صادرکنندگان درآمدهای ارز خارجی را برای پرداخت بدهی های محلی تبدیل می کنند.

تحلیلگران Promsvyazbank گفتند که فعالیت معاملاتی در روز پنجشنبه قبل از تعطیلات ملی در روسیه در 4 نوامبر افزایش خواهد یافت که می تواند جفت دلار/روبل را از محدوده 61-62 که در چند هفته گذشته ثابت کرده است، خارج کند.

واحد پول روسیه در برابر یورو با 0.4 درصد افزایش به 60.91 رسید. در برابر یوان 0.3 درصد کاهش یافت و به 8.43 رسید.

کاهش قیمت نفت، صادرات کلیدی روسیه نیز بر پول روسیه فشار وارد کرد و با کاهش 0.9 درصدی به 95.3 دلار در هر بشکه رسید.

فدرال رزرو روز چهارشنبه همانطور که انتظار می رفت نرخ بهره را سه چهارم درصد افزایش داد و گفت که مبارزه با تورم مستلزم افزایش بیشتر هزینه های وام است.

شاخص RTS بر اساس دلار با 2.3 درصد کاهش به 1083.3 رسید، در حالی که شاخص روبل MOEX روسیه با 1.7 درصد کاهش به 2137.8 رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/russian-rouble-slides-past-62-vs-dollar-to-over-2week-low-2930497