رشد دلار جلوتر از داده های تورم؛ کریپتوها فرو ریختن توسط رویترز

دلار آمریکا یک شبه در برابر همتایان خود افزایش یافت و در معاملات اولیه آسیا به آن افزایش ها نگاه داشت و ین ژاپن را از بالاترین سطح دو هفته ای در جلسه قبل دور کرد. ین آخرین خرید 146.28 در هر دلار است.

“من فکر می کنم که اگر شاهد یک شگفتی صعودی باشیم، هر شانسی وجود دارد که شاهد اصلاح طولانی تر در دارایی های ریسک باشیم، زیرا بازار مجبور می شود فدرال رزرو را بالاتر یا برای مدت طولانی تری قیمت گذاری کند.”

یورو کمی بالاتر از نرخ برابری 1.0016 دلار سقوط کرد که کمی از بالاترین رقم نزدیک به دو ماهه خود در اوایل هفته گذشته بود. استرلینگ آخرین بار پس از کاهش 1.6 درصدی یک شبه، در 1.1360 دلار ایستاد.

دلار در چند هفته گذشته با این امید که فدرال رزرو بتواند از افزایش شدید نرخ بهره خود در ماه دسامبر عقب نشینی کند، قدرت خود را از دست داده است.

تنها یک روز قبل، بایننس، غول ارزهای دیجیتال، قراردادی غیرالزام آور برای خرید واحد غیرآمریکایی FTX امضا کرده بود تا به پوشش «مشکلات نقدینگی» کمک کند.

در برابر سبدی از ارزها، پس از افزایش نزدیک به 0.8 درصدی یک شبه، در 110.30 ثابت بود.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر

سرمایه گذاران اکنون چشمان خود را به ارقام تورم ایالات متحده که اواخر روز پنج شنبه منتشر می شود، نگاه می کنند، که در آن افزایش شدید قیمت احتمالاً کمپین تهاجمی فدرال رزرو در تشدید سیاست های پولی را تقویت می کند.

توسط Rae Wee

قیمت حساس به ریسک آخرین بار با 0.05 درصد افزایش به 0.6434 دلار رسید در حالی که قیمت با 0.11 درصد افزایش به 0.5890 دلار رسید. هر دو یک شبه بیش از 1 درصد کاهش یافته بودند.

Attrill از NAB گفت: “من فکر می کنم کمی سرایت از آنچه در کریپتو در حال وقوع است به بازارهای گسترده تر وجود داشته است… به نظر می رسد که تأثیر ناراحت کننده ای دارد.”

پس از سقوط به کمترین میزان در دو سال اخیر یعنی 15632 دلار در جلسه قبل، با 2 درصد افزایش به 16207 دلار رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-advances-ahead-of-inflation-data-cryptos-crumble-2938926

دلار همچنین از سقوط کریپتو که احساسات ریسک را تضعیف کرد و با سقوط سهام ایالات متحده یک شبه، با نتایجی که نشان می‌داد پیشرفت‌های جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای کمتر از آن چیزی بود که برخی انتظار می‌رفتند، جهش کرد.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند که رشد سالانه شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه اکتبر به 8 درصد برسد.

توکن بومی FTX، FTT، آخرین بار 28.35 درصد بالاتر به 1.947 دلار رسید، اگرچه ضرر ماه تا امروز آن بیش از 90 درصد است.

سنگاپور (رویترز) – دلار روز پنجشنبه پیش از انتشار داده های کلیدی تورم ایالات متحده که در اواخر روز منتشر می شود، جایگاه خود را دوباره به دست آورد، در حالی که ارزهای دیجیتال پس از فروپاشی قرارداد کمک مالی برای صرافی FTX توسط رقیب بزرگترش بایننس، شکننده بودند.

ری گفت: “تا دیروز … بازار به نظر می رسید که قرار است برای داده های کمتر از حد انتظار قرار گیرد، که به نظر من بسیار خطرناک بود، با توجه به اینکه پنج ماه از شش ماه گذشته شگفتی های صعودی را به همراه داشته است.” آتریل، رئیس استراتژی FX در بانک ملی استرالیا (OTC:) (NAB).

در جدیدترین چرخش در دنیای ارزهای دیجیتال، مدیر اجرایی FTX، سام بانکمن-فرید، به کارمندان گفت که در حال بررسی همه گزینه‌ها برای شرکتش است، پس از اینکه یک قرارداد نجات خیره‌کننده با صرافی رقیبش بایننس در روز چهارشنبه شکست خورد.