رئیس فدرال رزرو در کنگره آمریکا شهادت می دهد


اشتراک گذاری:

  • شهادت جروم پاول در کنگره ایالات متحده یک رویداد متحرک بازار سطح بالا خواهد بود.
  • سرنخ های جدیدی در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در انتظار است.
  • دلار آمریکا، بازارهای سهام و سایر طبقات دارایی ممکن است شاهد نوسانات بزرگی در کلمات رئیس فدرال رزرو باشند.

جروم پاول، رئیس سیستم فدرال رزرو، در 7 مارس در کنگره آمریکا در مقابل کمیته بانکداری، مسکن و امور شهری سنا شهادت خواهد داد. این جلسه با عنوان “گزارش سیاست پولی نیمه سالانه به کنگره” در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ (10:00 به وقت استاندارد شرقی ایالات متحده) آغاز خواهد شد و توجه کامل همه بازیگران بازار مالی را به خود جلب خواهد کرد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، امروز در مقابل مجلس سنای آمریکا سخنرانی کلیدی خواهد داشت

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، امروز در مقابل مجلس سنای آمریکا سخنرانی کلیدی خواهد داشت

انتظار می رود جروم پاول به نکات اصلی گزارش سیاست پولی شش ماهه فدرال رزرو که جمعه گذشته منتشر شد، بپردازد. در آن گزارش، فدرال رزرو اشاره کرد که «افزایش مستمر نرخ هدف وجوه فدرال رزرو ضروری است» و «برگرداندن تورم به 2 درصد احتمالاً مستلزم دوره‌ای از رشد پایین‌تر از روند، و کمی نرم شدن شرایط بازار کار است».

انتظار می رود نمایندگان ایالات متحده در سنا در یک جلسه طولانی پرسش و پاسخ از پاول در مورد مسیر آینده نرخ های بهره و اینکه چگونه فدرال رزرو ارزیابی خواهد کرد که چقدر سیاست های پولی انقباضی بیشتری نیاز است، سوال کنند. در طول شهادت پاول، بازارها ممکن است شاهد حرکت های قوی به سمت دلار آمریکا، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، بازارهای سهام و همه طبقات دارایی، از جمله قیمت طلا و تمام جفت ارزهای اصلی باشند.

بخوانید:  رشد روبل در حالی که بانک مرکزی به چرخه کاهش نرخ پایان می دهد توسط رویترز

درباره جروم پاول (از طریق Federalreserve.gov)

جروم اچ پاول برای اولین بار در تاریخ 5 فوریه 2018 برای یک دوره چهار ساله به عنوان رئیس هیئت مدیره سیستم فدرال رزرو شروع به کار کرد. او مجدداً به این دفتر منصوب شد و برای دومین دوره چهار ساله سوگند یاد کرد. 23 مه 2022. آقای پاول همچنین به عنوان رئیس کمیته بازار آزاد فدرال، نهاد اصلی سیاست‌گذاری پولی سیستم، فعالیت می‌کند. آقای پاول از زمان شروع به کار در 25 مه 2012 به عنوان یکی از اعضای شورای حکام خدمت کرده است. یک دوره منقضی نشده است. او مجدداً به عضویت هیئت مدیره منصوب شد و در تاریخ 16 ژوئن 2014 برای یک دوره منتهی به 31 ژانویه 2028 سوگند یاد کرد.”


منبع: https://www.fxstreet.com/news/jerome-powell-speech-preview-fed-chair-testifies-in-us-congress-202303071300