رئیس بانک مرکزی تایوان می‌گوید تا زمانی که من در مقام هستم، هیچ کنترلی در بازار ارز وجود ندارد

بانک مرکزی روز چهارشنبه اعلام کرد که اقدامات کنترل ارز خارجی را اتخاذ نخواهد کرد و بیانیه ای پس از اینکه اظهارات یانگ در اوایل هفته در پارلمان گزارش نادرست گزارش شده بود، صادر کرد.

وی گفت: اقدامات کنترل ارز در کوتاه مدت اجرا نمی شود.

امسال در برابر دلار 13 درصد از دست داده است.

بانک مرکزی هفته گذشته برآورد خود را برای رشد تولید ناخالص داخلی در سال 2022 از 3.75 درصد در ژوئن به 3.51 درصد کاهش داد.

دلار تایوان، مانند سایر ارزهای مهم آسیایی، در هفته‌های اخیر به دلیل افزایش شدید نرخ بهره آمریکا و تقویت دلار آمریکا و همچنین نگرانی‌ها از کند شدن رشد اقتصاد جهانی، به شدت کاهش یافته است.

یانگ گفت که عملکرد اقتصاد و تورم طی سه ماه آینده به دقت رصد خواهد شد – نشست بعدی تعیین نرخ برای اواسط دسامبر برنامه ریزی شده است – اما افزود که پیش بینی های تورم و تولید ناخالص داخلی (GDP) “هنوز بسیار ناپایدار است”.


© رویترز. عکس فایل: یانگ چین لانگ، رئیس جدید بانک مرکزی در مراسم تحلیف در تایپه، تایوان در 26 فوریه 2018 شرکت می کند. رویترز/تایرون سیو

یانگ، در پاسخ به سؤالات قانونگذار در پارلمان، گفت که خروج سرمایه خارجی اخیر عمدتاً به دلیل افزایش نرخ بهره ایالات متحده بوده است و او معتقد است که ایالات متحده تا پایان سال جاری به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد.

تایپه (رویترز) – یانگ چین لانگ، رئیس بانک مرکزی تایوان، روز پنجشنبه گفت که هیچ گونه کنترل ارزی در دوران تصدی وی در این بانک وجود نخواهد داشت و افزود که اقدامات مدیریتی برای حفظ ثبات بازار در صورت خروج سرمایه زیاد کافی است.

بخوانید:  هر 3 شاخص اصلی در هفته با کاهش بسته می شوند. اولین کاهش در 5 هفته معاملاتی

ارزهای کره جنوبی و ژاپن، صادرکنندگان رقیب تایوان، نیز به شدت کاهش یافته است اما یانگ به قانونگذاران گفت که نمی خواهد شاهد کاهش ارزش رقابتی باشد.

همچنین گفته است که انتظار دارد شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در سال 2022 به میزان 2.95 درصد افزایش یابد که اندکی چشم انداز را از 2.83 درصد پیش بینی شده در ژوئن افزایش می دهد.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/no-forex-controls-while-im-in-office-taiwan-central-bank-chief-says-2901440وی گفت: پاسخ سیاست پولی بانک مرکزی “پویا” است و بانک باید بسیار محتاط باشد.

وی همچنین در مورد جهت آتی افزایش نرخ ها نیز سوال شد، بانک مرکزی هفته گذشته نرخ تنزیل معیار را با 12.5 واحد افزایش به 1.625 درصد رساند.

دوره پنج ساله یانگ قرار است اوایل سال آینده به پایان برسد. او می تواند دوباره برای دور دوم منصوب شود، اگرچه هیچ تاییدی در این مورد وجود ندارد.