رئیس‌جمهور مکزیک نامزدی اسکویول، بانکدار مرکزی را برای رئیس IDB تأیید کرد

لوپز اوبرادور در اظهاراتی که در یک کنفرانس خبری معمولی بیان کرد، گفت که نامزدی اسکویول “امکان پیروزی” را دارد.

رئیس سابق IDB، مائوریسیو کلاور-کارون، در ماه سپتامبر پس از تحقیقات نشان داد که او با یکی از زیردستان رابطه صمیمی داشته است، از کار برکنار شد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/mexico-president-confirms-nomination-of-cenbanker-esquivel-for-idb-chief-2940849

رویترز اولین بار روز چهارشنبه به نقل از چهار نفر از آشنایان این نامزدی را گزارش کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که آلیسیا بارسنا، رئیس سابق کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای آمریکای لاتین و کارائیب، از نامزدی کنار رفت.

دوره ریاست اسکیول در بانک مکزیک در حال حاضر قرار است در ماه دسامبر به پایان برسد، اگرچه ممکن است از او خواسته شود که در بانک مکزیک بماند.

مکزیکو سیتی (رویترز) – آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک روز پنجشنبه نامزدی گراردو اسکویول، معاون بانک مکزیک را برای ریاست بانک توسعه بین آمریکایی (IDB)، بازوی اصلی وام دهنده آمریکای لاتین، تایید کرد.

اسکویول عصر پنجشنبه در مجموعه ای از توئیت ها گفت: “من قول می دهم در روند نامزدی برای این انتصاب بهترین کار را انجام دهم.” من مطمئن هستم که نتیجه، هر چه که باشد، به نفع کل منطقه خواهد بود.»


© رویترز. عکس فایل: جراردو اسکویول، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی مکزیک، در طی مصاحبه ای با رویترز در مکزیکو سیتی، مکزیک، نگاه می کند. 25 اکتبر 2022. رویترز/راکل کونا/عکس فایل