دیپلمات ارشد FX ژاپن هشدار داد که تحرکات تند ارزی توسط رویترز قابل تحمل نخواهد بود

کاندا، معاون وزیر دارایی در امور بین‌الملل، در مصاحبه‌ای در پاسخ به این سوال که آیا افزایش شدید ین اقدامات لازم را انجام می‌دهد، گفت: «از این به بعد نیز تغییری در این تفکر وجود ندارد».


© رویترز. عکس فایل: معاون وزیر دارایی ژاپن در امور بین‌الملل، ماساتو کاندا، در مصاحبه با رویترز در وزارت دارایی در توکیو، ژاپن در 31 ژانویه 2022 عکس گرفته است. تصویر در 31 ژانویه 2022 گرفته شده است. رویترز/ایسی کاتو

وی گفت: به طور کلی، بانک مرکزی ثبات قیمت ها را هدف قرار می دهد، در حالی که هدف ما ثبات ارز است.

کاندا بر مداخله ارزی ژاپن که در سال گذشته برای تقویت ارزش ین انجام شد، پس از کاهش حدود 30 درصدی به پایین‌ترین حد در 32 سال اخیر نزدیک به 152 دلار، نظارت داشت. ین از آن زمان به بعد رشد کرده است و اکنون در حدود 130 دلار معامله می شود.

توکیو (رویترز) – ماساتو کاندا، دیپلمات ارشد مالی ژاپن به رویترز گفت که تحرکات ارزی یک طرفه قابل تحمل نیست و عزم توکیو برای مداخله در بازار ارز برای مهار هرگونه حرکت سفته بازانه یا قابل توجه ین را تایید کرد.

کاندا روز چهارشنبه با اشاره به اولین مداخله خرید ین ژاپن در 24 سال گذشته گفت: «حرکات تند (OTC:)، همانطور که در سال گذشته مشاهده شد، از نظر معیشت مردم و فعالیت شرکتی مطلوب نیست یا قابل تحمل نیست. سال گذشته

سیاست پولی بسیار سست BOJ انتقاد برخی از تحلیلگران را برانگیخت که باعث کاهش ناخواسته ین در سال گذشته شد که هزینه واردات مواد خام را افزایش داد.

نوشته تتسوشی کاجیموتو

کاندا در مورد سیاست های پولی بانک مرکزی گفت: “ما با بانک مرکزی و سایر بانک های مرکزی به شدت در حال ارتباط هستیم. اما خود سیاست مستقل است.”

کاندا گفت، به طور جداگانه، توکیو در نظر دارد بحث ها را در مورد افزایش یک ترتیبات سوآپ چندجانبه ارز منطقه ای به نام چندجانبه سازی ابتکار چیانگ مای (CMIM) برای آماده شدن در برابر بحران های مالی آینده و بلایای طبیعی رهبری کند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/japans-top-fx-diplomat-warns-sharp-currency-moves-wont-be-tolerated-2988324

کاندا تاکید کرد که دولت قصد دارد حرکت ارز را ثابت نگه دارد، در حالی که بانک ژاپن (BOJ) در هدایت سیاست های پولی استقلال دارد و بر دستیابی به ثبات قیمت تمرکز می کند.