دو عامل خطر عمده ممکن است در تضعیف مقداری پزو در آینده نقش داشته باشند – MUFG

موضع Hawkish Banxico باعث قدردانی MXN در فوریه شد. با نگاه به آینده، اقتصاددانان بانک MUFG فضای زیادی برای تقویت بیشتر نمی بینند.

Banxico در جلسات آتی افزایش های متوسط ​​25 bps را ترویج خواهد کرد


اشتراک گذاری:

“ما دیدگاه خود را حفظ می کنیم که دو عامل خطر اصلی ممکن است در تضعیف برخی از MXN در آینده نقش داشته باشند. اولاً، کندی / رکود در ایالات متحده ممکن است به جریان ورودی به مکزیک ناشی از تجارت، سرمایه‌گذاری مستقیم و حواله‌های دستمزدی ضربه بزند. ثانیا، سیاست های ملی گرایانه لوپز اوبرادور به ویژه در بخش انرژی ممکن است سرمایه گذاری های خصوصی را متوقف کند. با این حال، MXN ممکن است با سرمایه گذاری و صادرات از شرکت هایی که زنجیره های تامین جهانی را به مکزیک مجدد تخصیص می دهند، حمایت شود.

«نرخ‌های بالاتر برای مدت طولانی‌تری MXN را به‌عنوان ارز قابل حمل جذاب نگه می‌دارد و به توضیح افزایش بیشتر MXN که در ماه فوریه ثبت شد کمک می‌کند. با این حال، ما فضای زیادی برای تقویت بیشتر نمی بینیم، با این فرض که Banxico افزایش متوسط ​​25 bps را در جلسات آینده ترویج خواهد کرد. در اواخر سال جاری، زمانی که نشانه‌های واضحی از کاهش قابل توجه تورم مشاهده شد، انتظار داریم بانکیکو شروع به کاهش نرخ سیاستی خود کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-mxn-two-major-risk-factors-might-contribute-to-some-peso-weakening-ahead-mufg-202303031534

«USD/MXN – Q1 2023 18.400 Q2 2023 18.600 Q3 2023 18.800 Q4 2023 19.000»

بخوانید:  فشار برای کاهش با نزدیک شدن بانک مرکزی به نقطه عطف - Danske Bank