دولت آرژانتین برای واردات چین به یوان به جای دلار پرداخت می کند

در بیانیه دولت آمده است که در ماه آوریل، قصد دارد حدود 1 میلیارد دلار از واردات چین را به جای دلار به یوآن بپردازد و پس از آن حدود 790 میلیون دلار واردات ماهانه به یوان پرداخت خواهد شد.

سرجیو ماسا، وزیر اقتصاد آرژانتین در جریان نشستی پس از دیدار با سفیر چین، زو شیائولی، و همچنین با شرکت‌هایی از بخش‌های مختلف، گفت که این تصمیم با هدف کاهش خروج دلار انجام می‌شود.

بوئنوس آیرس (رویترز) – دولت آرژانتین روز چهارشنبه اعلام کرد که برای واردات چین به یوان به جای دلار پرداخت می کند، اقدامی که هدف آن کاهش ذخایر دلاری در حال کاهش این کشور است.

ماسا افزود، این توافق به آرژانتین اجازه می دهد تا “روی امکان” افزایش نرخ واردات کار کند و سفارشات وارداتی به یوان در 90 روز به جای 180 روز استاندارد مجاز است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/argentina-govt-to-pay-for-chinese-imports-in-yuan-rather-than-dollars-3065356


© رویترز. اسکناس‌های یوان چین و دلار آمریکا در این تصویر که در 10 مارس 2023 گرفته شده است، دیده می‌شود. رویترز/دادو روویک/تصویر

در نوامبر سال گذشته، آرژانتین با هدف تقویت ذخایر بین المللی آرژانتین، سوآپ ارزی با چین را به میزان 5 میلیارد دلار گسترش داد.

این تصمیم در حالی اتخاذ می‌شود که این کشور آمریکای جنوبی با سطوح بحرانی ذخایر دلاری خود در بحبوحه کاهش شدید صادرات محصولات کشاورزی ناشی از خشکسالی تاریخی و همچنین بلاتکلیفی سیاسی پیش از انتخابات امسال مواجه است.