دلار کاهش می یابد؛ مسیر نرخ بهره فدرال رزرو، بازگشایی چین در کانون توجه Investing.com© رویترز.

توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز دوشنبه تضعیف شد، زیرا معامله گران مسیر افزایش نرخ های ایالات متحده را در پی گزارش مشاغل هفته گذشته ارزیابی کردند، در حالی که اشتهای ریسک از بازگشایی مرزهای چین سود می برد.

در ساعت 03:05 ET (08:05 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، 0.4 درصد کاهش یافت و به 103.267 رسید و به افت بیش از 1 درصدی روز جمعه ادامه داد.

معامله گران اکنون به کاهش سیاست انقباض پولی تهاجمی خود توجه می کنند، به طوری که اکنون انتظار می رود در ماه فوریه 25 واحد پایه افزایش یابد که نسبت به افزایش 50 واحدی در دسامبر کاهش یافته است.

این به دنبال انتشار گزارش رسمی ماهانه مشاغل ایالات متحده در روز جمعه بود که نشان داد در ماه دسامبر با 223000 شغل نسبتاً خوش‌خیم افزایش یافت، در حالی که 0.3٪، کمتر از حد انتظار و کمتر از 0.4٪ در ماه قبل بود.

علاوه بر این، ایالات متحده برای اولین بار در بیش از 2 سال و نیم در دسامبر منقبض شد که شواهد بیشتری از اقتصاد خنک کننده است.

بر اساس داده‌های کمیسیون معاملات آتی کالا در مورد هشت جفت ارز که توسط بلومبرگ جمع‌آوری شده، شرط‌بندی‌ها در برابر دلار آمریکا هفته گذشته به 30457 قرارداد افزایش یافت که بیشترین رقم از آگوست 2021 بود.

این موضوع روز پنجشنبه برای دسامبر را به شدت مورد توجه قرار می‌دهد، زیرا هر نشانه‌ای مبنی بر تداوم کاهش فشارهای قیمتی، این دیدگاه را تقویت می‌کند که فدرال رزرو به پایان تهاجمی‌ترین چرخه انقباض خود در دهه‌های اخیر نزدیک شده است.

در جاهای دیگر، پس از بازگشایی مرزهای این کشور برای سفرهای بین‌المللی در آخر هفته، یوان چین به بالاترین حد خود در چهار ماه گذشته رسید و به 6.7748 رسید.

این حرکت بزرگترین محور دور شدن کشور از سیاست سختگیرانه ضد کووید صفر است که به کاهش شدید رشد اقتصادی آن در سه سال گذشته کمک کرده است.

EUR/USD با افزایش 0.5 درصدی به 1.0692 رسید، به کمک داده هایی که نشان می دهد در ماه نوامبر 0.2 درصد افزایش یافته است که نسبت به کاهش 0.4 درصدی اصلاح شده ماه قبل بهبود یافته است.

0.6% افزایش یافت و به 1.2159 رسید، با 1.5% افزایش در روز جمعه، 0.1% افزایش به 132.25 و حساس به ریسک 0.8% به 0.6930 رسید.

هنوز دوشنبه معامله نشده است، اما رئال برزیل بعداً در جلسه مورد توجه قرار خواهد گرفت زیرا معامله گران به این خبر واکنش نشان می دهند که حامیان رئیس جمهور سابق راست افراطی، ژایر بولسونارو، در آخر هفته به ساختمان های کلیدی دولتی یورش بردند که بازتاب شورش 6 ژانویه ایالات متحده است. سال 2021.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-slips-lower-fed-interest-rate-path-chinas-reopening-in-focus-2975709