دلار کاهش می یابد؛ سخنرانی پاول، داده های تولید ناخالص داخلی توسط Investing.com© رویترز

توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز چهارشنبه با افزایش ریسک ریسک به دلیل امید به کاهش محدودیت‌های تحرک شدید مرتبط با کووید توسط چین، کاهش یافت، اگرچه حرکت‌ها قبل از سخنرانی کلیدی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اندک است.

در ساعت 02:55 ET (07:55 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، 0.2 درصد کاهش یافت و به 106.543 رسید.

چین روز سه‌شنبه گزارش داد که برنامه‌هایی برای تسریع واکسیناسیون شهروندان مسن آسیب‌پذیر خود در بحبوحه افزایش واکنش عمومی علیه اقدامات قرنطینه دارد. این به عنوان نشانه ای در نظر گرفته شده است که مقامات این کشور ممکن است به دنبال کاهش سیاست های ضد کووید باشند، اگرچه هیچ تایید رسمی وجود ندارد.

این اشتها با کاهش 0.2 درصدی به 7.1441 افزایش یافته است و یوان در این ماه رشد 2 درصدی را ثبت خواهد کرد، حتی پس از کاهش بیش از حد انتظار در نوامبر، زیرا اختلالات ناشی از قرنطینه های مرتبط با کووید به کاهش رشد ادامه داد.

گفتنی است، حرکت در بازار ارز در روز چهارشنبه نسبتاً خاموش است زیرا معامله گران برای سخنرانی در مرکز هاچینز در مورد سیاست های مالی و پولی در بروکینگز آماده می شوند.

فدرال رزرو در ماه دسامبر برای تصمیم گیری در مورد حرکت بعدی تشکیل جلسه می دهد و معامله گران این سخنرانی را علاوه بر تعداد مشاغل و خواندن دوم سه ماهه سوم، برای سرنخ هایی در مورد اندازه افزایش های آینده مطالعه خواهند کرد.

به طور گسترده انتظار می رود که افزایش نرخ بهره در 14 دسامبر تا 50 واحد کاهش یابد، اگرچه برخی از فعالان بازار همچنان به دنبال افزایش 75 واحد پایه دیگر هستند.

بر اساس داده‌های کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده که روز دوشنبه منتشر شد، این منجر به صعود خالص پوزیشن‌های دلار آمریکا به بالاترین سطح از جولای 2021 در آخرین هفته شده است.

قبل از انتشار داده های ماه نوامبر، 0.2% افزایش یافت و به 1.0350 رسید و از پایین ترین سطح یک هفته ای که در اوایل چهارشنبه به آن رسیده بود، صعود کرد.

و ارقام قیمت مصرف کننده در روز سه شنبه ضعیف تر از حد انتظار بود که نشان می دهد یک شگفتی نزولی برای عدد منطقه یورو محتمل است. این می‌تواند نشان‌دهنده رسیدن به اوج تورم در منطقه باشد که باعث کاهش شرط‌های افزایش نرخ در منطقه می‌شود.

با 0.1% افزایش به 1.1963، حساس به ریسک 0.5% به 0.6718 رسید، در حالی که با وجود افت برای دومین ماه متوالی در اکتبر، 0.1% کاهش یافت و به 138.50 رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-slips-lower-powell-speech-gdp-data-due-2954176