دلار کانادا به پایین ترین حد در 22 ماه گذشته رسید. بعدش چی

برای بیشتر سال، این امر باعث شد تا با دلار آمریکا به عنوان برترین عملکرد G10، گردن کلفتی را حفظ کند. هر چند اخیراً زمین خود را از دست داده است.

فکر نمی‌کنم آن عوامل تأثیر زیادی روی لونی داشته باشند. در عوض، نگرانی‌ها در مورد اقتصاد جهانی و اختلاف نرخ‌ها را تشدید می‌کند.

در بلندمدت، شواهد فزاینده ای وجود دارد که کالاهای کلاهی در نیمه پایانی این دهه با کمبود مواجه خواهند شد و این موضوع کانادا را به یکی از بهترین مکان ها تبدیل می کند. با این حال، در طول سال آینده، این مورد نیست. آمریکای شمالی در حال کاهش است و بانک‌های مرکزی در همه جا نرخ‌ها را با سرعتی بی‌سابقه افزایش می‌دهند. احتمال اشتباه سیاست و رکود در همه جا وجود دارد.


منبع: https://forexlive.com/news/canadian-dollar-hits-a-22-month-low-whats-next-20220916/

این بدان معناست که بسیاری از کانادایی‌ها مستقیماً از نرخ‌های بالاتر احساس فشار می‌کنند، در حالی که تنها آمریکایی‌هایی که این احساس را دارند کسانی هستند که برای اولین بار خانه‌ای را نقل مکان می‌کنند یا می‌خرند. در عمل، این بدان معناست که بانک کانادا برای رسیدن به بالای 4 درصد تلاش خواهد کرد، در حالی که فدرال رزرو فرصت بیشتری خواهد داشت.

بخشی از آن داخلی است. دو گزارش اخیر مشاغل در کانادا ملایم بوده و نشانه های دیگری از افزایش تقاضا وجود داشته است. قیمت مسکن نیز نسبت به اوج فوریه حدود 15 درصد کاهش یافته است، اگرچه هنوز حدود 5 درصد در سال افزایش یافته است.

تفاوت های نرخ یک عامل نوظهور

بخوانید:  GBPUSD به بالاترین حد خود می رسد...

پیش از این هفته، انتظار می‌رفت هر دو حدود 4 درصد متوقف شوند، اما اکنون وجوه فدرال رزرو در ماه مارس 4.40 درصد قیمت گذاری شده است. این یک واگرایی بانک مرکزی ایجاد می کند و راه را برای شکستن بالاتر از 1.32 USD/CAD باز می کند. من همچنان فکر می کنم مقصد 1.37 است.

درک تفاوت ها در بازار مسکن ایالات متحده و کانادا بسیار مهم است. افزایش نرخ در کانادا شدیدتر و مستقیم تر از ایالات متحده به مصرف کننده ضربه می زند. کانادایی ها یا نرخ های ثابتی با شرایط 5 ساله دارند یا نرخ های متغیری دارند که بلافاصله تعدیل می شوند. در مقایسه با ایالات متحده که در آن وام های مسکن برای 30 سال نرخ ثابت دارند.

دلار کانادا در حال حاضر در یک نقطه جالب در طیف جهانی دارایی های ریسک قرار دارد.

هشدار دیروز فدرال اکسپرس در مورد وخامت کلان جهانی حاکی از حال و هوای بازار است. سهام جهانی در تمام هفته با مشکل مواجه شدند و بازار نمی تواند بحران انرژی در اروپا یا کووید صفر در چین را پشت سر بگذارد. قیمت های بالای کالاها و تورم نیز بر رشد بازارهای نوظهور آسیب وارد می کند.

در داخل کشور، با بازگشایی اقتصاد از کووید، سال خوبی با رشد تولید ناخالص داخلی قوی بود. سرمایه گذاری کالا افزایش یافته و شرایط تجارت بهبود یافته است.