دلار پس از CPI به عقب نشینی ادامه می دهد. استرلینگ پس از تولید ناخالص داخلی بالاتر از Investing.com قرار دارد

در ساعت 02:50 ET (07:50 GMT)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، 0.5 درصد کاهش یافت و در 107.50 معامله شد و پس از زیان بیش از 2 درصدی به پایین ترین سطح از اواسط سپتامبر رسید. جلسه قبل

این دوره ضعف دلار ناشی از داده های روز پنجشنبه است که نشان می دهد رشد 7.7 درصدی در ماه اکتبر، کندترین سرعت آن در 9 ماه گذشته است، که نشان می دهد مجموعه افزایش شدید نرخ بهره در سال جاری سرانجام تأثیر مطلوب خود را داشته است.

تحلیلگران ING در یادداشتی می‌گویند: «داده‌های CPI حرف نهایی در مورد این تصمیم نخواهد بود (ما داده‌های شغلی و یک انتشار دیگر CPI را قبل از آن داریم)، ​​اما می‌تواند لحن مربوط به سطح راحتی فدرال رزرو را تعیین کند.

این به دنبال اخباری بود که هنگ کنگ برخی از محدودیت‌های کووید را کاهش داده است و این گمانه‌زنی‌ها را برانگیخت که چین ممکن است با دقت بیشتری به سیاست‌های خود در برابر کووید صفر نگاه کند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-continues-to-retreat-after-cpi-sterling-edges-higher-post-gdp-2941077

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز جمعه تضعیف شد و پس از کاهش بیش از حد انتظار تورم در ایالات متحده، به فروش روز قبل ادامه داد، در حالی که استرلینگ پس از یک انقباض کوچک رشد در سه ماهه سوم افزایش یافت.

با این حال، این در شش سه ماهه بود و انتظار می‌رود که نشان‌دهنده شروع یک رکود طولانی باشد، به طوری که بانک مرکزی انگلیس در هفته گذشته نشان داد که در صورت ادامه افزایش نرخ‌های بهره برای مبارزه با تورم، اقتصاد بریتانیا قرار است وارد یک رکود دو ساله شود. .

این انتظارات را افزایش داد که سیاست گذاران فدرال رزرو ممکن است تصمیم بگیرند که کمپین انقباض پولی بانک مرکزی را زودتر از آنچه قبلاً پیش بینی شده بود تعدیل کنند، به جای افزایش 75 واحدی دیگر در دسامبر، تنها 50 واحد پایه در دسامبر.

توسط پیتر پرستار

پس از اینکه دلار در روز پنجشنبه بدترین روز خود را در برابر ین ژاپن از سال 2016 به ثبت رساند و با افت 3.7 درصدی، بدترین روز خود را در برابر ین ژاپن از سال 2016 به ثبت رساند، با 0.2 درصد افزایش به 141.25 رسید.


© رویترز.

در جاهای دیگر، پس از کاهش 0.2 درصدی داده ها در سه ماه منتهی به سپتامبر، 0.3 درصد افزایش یافت و به 1.1747 رسید، نه به اندازه افت 0.5 درصدی مورد انتظار.

0.3% افزایش یافت و به 1.0242 رسید و به بالاترین سطح خود از آگوست رسید و افزایش 2% یک شبه خود را افزایش داد، در حالی که قیمت حساس به ریسک با 0.5% افزایش به 0.6653 رسید.

پس از اینکه چین مدت زمانی را که افرادی که وارد کشور می‌شوند در قرنطینه به سر می‌برند از هفت روز به پنج روز کاهش داد، با افت 1.1 درصدی به 7.1069 رسید و یوان به قوی‌ترین سطح خود در برابر دلار طی دو هفته گذشته رسید.