دلار پس از چند دقیقه افزایش یافت. ادعای بیکاری هفتگی توسط Investing.com© رویترز.

توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا در روز پنجشنبه افزایش یافت و از لحن عموماً جنگ طلبانه صورتجلسه دسامبر فدرال رزرو حمایت کرد.

در ساعت 03:15 ET (08:15 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، 0.1 درصد افزایش یافت و به 104.095 رسید.

آخرین جلسه سیاست فدرال رزرو که اواخر روز چهارشنبه منتشر شد، حاکی از توافق است که بانک مرکزی باید سرعت افزایش شدید نرخ بهره را کاهش دهد، اما سیاست گذاران همچنان مشتاق بودند بر تمرکز خود بر مبارزه با تورم تأکید کنند.

اعضای فدرال رزرو گفتند که طرفدار یک “مقایسه سیاست محدودکننده برای یک دوره پایدار” هستند، تا زمانی که در مسیر نزولی پایدار تا 2٪ قرار گرفتند و احتمالاً “مدتی زمان می برد”.

تحلیلگران ING در یادداشتی گفتند: «این داستان فدرال رزرو در سال 2023 یک محرک کلیدی برای روند دلار و بازار دارایی های جهانی باقی خواهد ماند. “بازار در قیمت گذاری بیشتر فدرال رزرو به 4.95/5.00% بهار/تابستان آینده و سپس چرخه تسهیل 200 واحدی در عرض دو سال بسیار مصمم بوده است تا وجوه فدرال رزرو با نوعی نرخ خنثی 3% در سال 2025 باقی بماند. این قیمت گذاری بدون شک خواهد بود. در هفته ها و ماه های آینده به چالش کشیده شود.»

در حالی که فدرال رزرو مصمم به مهار تورم است، اما مایل است این کار را انجام دهد و در عین حال از یک رکود بزرگ که منجر به از دست دادن شدید مشاغل می شود اجتناب کند.

دسامبر قرار است روز جمعه باشد و انتظار می‌رود که نشان دهد اقتصاد 200000 شغل ایجاد کرده است که کمتر از ماه قبل است. با این حال، پیش از این، هفته نامه ها اواخر روز پنجشنبه منتشر می شوند و برای سرنخ هایی از قدرت فعلی بازار کار مورد مطالعه قرار خواهند گرفت.

علیرغم کاهش غیرمنتظره در ماه نوامبر به دلیل بالا بودن و عدم اطمینان بازار بر بزرگترین اقتصاد اروپا علیرغم محو شدن مشکلات زنجیره تامین، همچنان 0.1% افزایش یافت و به 1.0612 رسید.

0.2% افزایش یافت و به 132.82 رسید، در حالی که ین پس از افزایش غیرمنتظره محدوده هدف برای بازدهی معیار، برخی از سودهای مشاهده شده از اوایل دسامبر را پس داد و این گمانه زنی را ایجاد کرد که بانک مرکزی در اواخر سال جاری سیاست پولی بسیار سست خود را معکوس خواهد کرد.

یک روز پس از وعده نخست وزیر بریتانیا برای کاهش به نصف و رشد اقتصاد بریتانیا در سال جاری، پوند با مشکل مواجه شد و به 1.2006 رسید.

در حالی که این اهداف قطعا قابل تحقق هستند، طبق آخرین پیش بینی های دفتر مسئولیت بودجه، کشور در حال حاضر موجی از اعتصابات را متحمل می شود و اعتماد در سطح پایینی قرار دارد.

شاخص حساس به ریسک پس از افزایش بیش از حد در جلسه قبل، 0.4 درصد کاهش یافت و به 0.6804 رسید، در حالی که 0.2 درصد کاهش یافت و به 6.8750 رسید، با تمرکز بر بازگشایی اقتصاد چین، زیرا این کشور با افزایش شدید آلودگی های COVID-19 مواجه است.

ING افزود: “به دور از فدرال رزرو، همه نگاه ها به تحولات در چین است و اینکه آیا آزادسازی سیاست های مهار کووید می تواند باعث رتبه بندی مجدد چشم انداز رشد چین و جهانی در سال 2023 شود.”


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-higher-after-fed-minutes-weekly-jobless-claims-to-come-2973633