دلار پس از نشست فدرال رزرو عقب نشینی کرد، در حالی که یورو جلوتر از ECB By Investing.com می درخشد

تمرکز روز پنج شنبه در حال حاضر معطوف به دلار است، که انتظار می رود نرخ های بهره خود را بعداً در جلسه افزایش دهد، احتمالاً 25 واحد پایه، بدون ارائه یک ارزیابی ساده از سیاست های آینده.

بانک آلمانی گفت: «ما شاهد ادامه حرکت یورو/دلار آمریکا به سمت 1.15 تا اواسط سال هستیم. در حالی که به نظر می رسد فدرال رزرو در حال توقف است، بانک مرکزی اروپا ممکن است هنوز کاری برای انجام دادن داشته باشد و ما انتظار داریم که برنامه QT خود را تسریع بخشد.

نرخ‌های بهره در روز چهارشنبه همان طور که انتظار می‌رفت 25 واحد افزایش یافت و به‌طور اساسی دیگر «پیش‌بینی» نمی‌شود که برای مهار تورم به افزایش بیشتر نرخ‌ها نیاز باشد.

داده‌هایی که مارس را برای منطقه یورو نشان می‌دهند، در اواخر جلسه منتشر می‌شوند، و در حالی که انتظار می‌رود کاهش 1.7 درصدی در ماه نشان دهند، این همچنان نشان دهنده افزایش 5.9 درصدی است.

با 0.1% افزایش در 1.2575، نزدیک به بالاترین سطح 11 ماهه 1.2594 معامله شد و همچنین انتظار می رود که هفته آینده نیز با افزایش شدید تورم، کاهش یابد.

به گفته تحلیلگران دویچه بانک، 0.2 درصد افزایش یافت و به 1.1075 رسید، درست کمتر از بالاترین سطح یک ساله اخیر خود یعنی 1.1096، و احتمالاً به بالاترین سطح خود از سال 2021 رسیده است.

با کاهش بازده اوراق قرضه ایالات متحده و همچنین رشد تقاضای پناهگاه امن در پی نگرانی های فزاینده بانکی ایالات متحده، ین به 134.29 کاهش یافت.


© رویترز.

در ساعت 02:55 ET (06:55 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، با 0.2 درصد کاهش در 100.14 معامله شد که در جلسه قبل بیش از 0.6 درصد کاهش داشت.

بخوانید:  قضاوت در مورد اینکه آیا ما با افزایش 50 یا 75 bps در نرخ ها حرکت می کنیم

شکنندگی سیستم بانکی ایالات متحده نیز اخیراً با سقوط آخر هفته بر دلار تأثیر گذاشته است. بانک اول جمهوری (NYSE:) به این معنی که سه بانک منطقه ای در چند ماه گذشته به دیوار برخورد کرده اند.

این آشفتگی اواخر روز چهارشنبه ادامه یافت PacWest Bancorp (NASDAQ:) پس از گزارش بلومبرگ مبنی بر اینکه بانک گزینه های استراتژیک را در روز پنجشنبه بررسی خواهد کرد، در معاملات پس از ساعت کاری بیش از 50 درصد سقوط کرد.

تحلیلگران ING در یادداشتی می گویند که این باید «پایان این چرخه پیاده روی را نشان دهد، زیرا فدرال رزرو ممکن است به تأثیر شرایط مالی ناشی از بحران بانکی اخیر برای ارائه آخرین بیت از انقباضات متکی باشد».

با 0.1% افزایش به 0.6673، دلار استرالیا با کمک قوی و داده ها، در حالی که با بازگشایی چین پس از تعطیلات “هفته طلایی” 0.1% کاهش یافت و به 6.9059 رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-retreats-after-fed-meeting-while-euro-shines-ahead-of-ecb-3072330

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز پنجشنبه عقب نشینی کرد، و پس از اینکه فدرال رزرو پس از آخرین افزایش نرخ بهره، سیگنال توقف چرخه انقباض یک ساله خود را نشان داد، به افت جلسه قبل ادامه داد.