دلار پس از خرده فروشی قوی تثبیت می شود. استرلینگ در انتظار سخنرانی هانت توسط Investing.com

پیش از آخرین تکرار شاخص در ماه اکتبر که انتظار می رود تورم سالانه 10.7 درصد را نشان دهد، به 1.0390 کاهش یافت.

در جاهای دیگر، پیش از بیانیه پاییز که جرمی هانت وزیر دارایی بریتانیا به دلیل افزایش جزییات مالیات و کاهش هزینه های دولت به منظور پر کردن یک «سیاه چاله» مالی قابل توجه است، 0.3 درصد افزایش یافت و به 1.1940 رسید.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز پنجشنبه پس از رشدهای اولیه تثبیت شد زیرا داده‌های خرده‌فروشی قوی ایالات متحده و اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو در مورد توقف افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا در آینده نزدیک تردید ایجاد کرد.

داده‌های ایالات متحده که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد که اکتبر 1.3 درصد بیشتر از حد انتظار افزایش یافت، که نشان می‌دهد اقتصاد ایالات متحده علیرغم افزایش تورم در حال ایستادگی است و امیدها برای توقف افزایش نرخ‌ها را از بین می‌برد.

دلار در اوایل هفته پس از نشان دادن نشانه هایی از سرد شدن، فروش قوی داشت که نشان می داد روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ممکن است به پایان خود نزدیک شود.


© رویترز

پس از اینکه هیروشی ناکاسو، معاون رئیس سابق بانک مرکزی ژاپن در روز پنجشنبه گفت که این بانک باید عادی سازی سیاست پولی بسیار سست خود را در نظر بگیرد، شاخص حساس به ریسک با 0.1 درصد کاهش به 0.6737 رسید، در حالی که با 0.3 درصد کاهش به 139.16 رسید.

در ساعت 03:55 ET (08:55 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، به 106.030 رسید که همچنان بالاتر از پایین ترین سطح سه ماهه 105.30 در اوایل هفته بود.

استر جورج، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی، به وال استریت ژورنال گفت که سیاست گذاران باید “مراقب باشند که خیلی زود متوقف نشوند” در مورد افزایش نرخ بهره.

تحلیلگران ING در یادداشتی می‌گویند: «یک بودجه معتبر باعث تشدید انقباضات مالی و دیدگاه‌ها درباره رکود چند چهارمی بریتانیا و رکودی که در آن بانک انگلستان تا سال 2023 به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد، ارائه خواهد کرد». این ارز به عنوان یک ارز طرفدار چرخه نمی تواند محیط خوبی برای استرلینگ باشد.

توسط پیتر پرستار

0.5 درصد افزایش یافت و به 7.1251 رسید، با کاهش امیدها مبنی بر اینکه کشور با محدودیت های شدید COVID-19 خود را کاهش دهد، زیرا تعداد موارد روزانه با سریع ترین سرعت خود در هفت ماه این هفته افزایش یافت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-stabilizes-after-strong-retail-sales-sterling-awaits-hunts-speech-2946435

علاوه بر این، مری دالی، رئیس بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو، گفت که توقف چرخه کوهنوردی از جدول خارج شده است و بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است به محدوده 4.75٪ -5.25٪ برسد، از محدوده فعلی 3.75٪ -4٪.