دلار پس از اظهارات رسمی فدرال رزرو ثابت شد. تمرکز روی داده های CPI در هفته آینده توسط رویترز

تمرکز سرمایه گذاران اکنون به داده های تورم ایالات متحده که در هفته آینده در روز سه شنبه ارائه می شود تغییر خواهد کرد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-flat-after-fed-official-comments-focus-on-cpi-data-next-week-2998887

دلار استرالیا با 0.04 درصد افزایش به 0.693 دلار رسید، در حالی که 0.06 درصد افزایش یافت و به 0.631 دلار رسید.

این شاخص فقط از بالاترین سطح یک ماهه 103.96 که در روز سه شنبه در یک افزایش مختصر پس از گزارش مشاغل روز جمعه به دست آورد، کاهش یافته است، که نشان می دهد حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ژانویه 517,000 شغل افزایش یافته است.

جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، گفت: حرکت به سمت نرخ وجوه فدرال بین 5.00٪ و 5.25٪ “به نظر می رسد یک دیدگاه بسیار معقول از آنچه ما در سال جاری برای کاهش عدم تعادل عرضه و تقاضا انجام دهیم.” رویداد وال استریت ژورنال

ین ژاپن 0.11% کاهش یافت و به 131.54 در هر دلار رسید، در حالی که استرلینگ آخرین بار با 0.06% کاهش در روز به 1.2064 دلار رسید.

اظهارات ویلیامز به دنبال پایبندی رئیس جروم پاول به چشم‌انداز نرخ بهره در روز سه‌شنبه، زمانی که او تکرار کرد که یک روند کاهش تورم در حال انجام است، صورت گرفت.

سنگاپور (رویترز) – دلار آمریکا در روز پنجشنبه تغییر چندانی نداشت زیرا سرمایه گذاران منتظر آمار تورم هفته آینده ایالات متحده بودند و نظرات تعدادی از مقامات فدرال رزرو را هضم کردند که گفتند افزایش ملایم نرخ بهره در راه است.

در همین حال، یورو 0.04 درصد افزایش یافت و به 1.0713 دلار رسید که از پایین ترین سطح یک ماهه 1.067 دلاری که در روز سه شنبه ثبت کرد، پایین آمد.

ویلیامز در اظهارات خود بر این باور خود تاکید کرد که برای سیاست پولی کلیدی باقی می ماند که به سطوحی برسد که رشد اقتصادی را “برای چند سال” مهار کند.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا و یورو در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

قیمت‌گذاری بازار پیش‌بینی می‌کند که نرخ وجوه فدرال رزرو تا جولای به بالای 5.1 درصد برسد و سپس در پایان سال به 4.8 درصد کاهش یابد.

توسط آنکور بانرجی

این گزارش انتظارات را افزایش داد که فدرال رزرو ممکن است به یک سیاست پولی تهاجمی بازگردد، اما پاول در سخنرانی روز سه شنبه خود بیشتر به این استدلال متمایل نشد.

کریستوفر وونگ، استراتژیست ارز OCBC، گفت که سرعت افزایش ارزش دلار نشانه‌هایی از اعتدال را نشان می‌دهد، اما به دلیل نظرات سخنرانان فدرال رزرو، این ارز همچنان تا حدودی حمایت می‌شود.

واحد پول آمریکا که ارز آمریکا را در برابر شش رقیب اندازه گیری می کند، در روز پنجشنبه 0.029 درصد بالاتر بود و به 103.460 رسید که در جلسه قبل نزدیک به 0.3 درصد کاهش داشت.

از یک سو اظهارات پاول در باشگاه اقتصادی واشنگتن در شب قبل کمتر جنگ طلبانه بود، اما از سوی دیگر، مقامات فدرال رزرو مانند ویلیامز (و رئیس فدرال رزرو) لیزا کوک از فرصت استفاده کردند و لفاظی های جنگ طلبانه را افزایش دادند.