دلار پایین آمد زیرا اقتصاد ایالات متحده سیگنال های متفاوتی ارسال می کند و پوند افزایش می یابد

با این حال، پس از آنکه داده‌های خرده‌فروشی آمریکا در ماه اکتبر که در روز چهارشنبه منتشر شد، قوی‌تر از حد انتظار بود، دلار در روز پنجشنبه متوقف شد.

سایمون هاروی، تحلیلگر ارشد FX در مونکس اروپا، گفت که در حالی که سرمایه گذاران تلاش می کنند جهت اقتصاد ایالات متحده را تعیین کنند، دلار در حال پایین آمدن است.

اظهارات نادرست مقامات فدرال رزرو یک شبه بر تردیدها در مورد تغییر سیاست افزود، به طوری که مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو – تا همین اواخر یکی از بدخواه ترین مقامات بود – گفت که مکث از روی میز خارج شد.

معامله گران همچنین سخنرانی های بسیاری از مقامات فدرال رزرو را در روز پنجشنبه برای نکاتی در مورد افزایش نرخ بهره بررسی خواهند کرد. رافائل بوستیچ، لورتا مستر و نیل کشکاری، روسای فدرال رزرو منطقه ای، همگی قرار است سخنرانی کنند.

هاروی گفت زمانی که جرمی هانت، وزیر دارایی، برنامه های بودجه دولت را در اواخر روز پنجشنبه اعلام کرد، بزرگترین اقدام قیمت می تواند در پوند انگلیس باشد. انتظار می‌رود که او با وجود رکود اقتصادی در تلاش برای تقویت شهرت بریتانیا با بازارها و کاهش تورم، مالیات‌ها را افزایش دهد و هزینه‌ها را کاهش دهد.

دلار آمریکا در هفته‌های اخیر سقوط کرده است زیرا داده‌های تورم و نظرات مقامات فدرال رزرو نشان می‌دهد که بانک مرکزی به زودی می‌تواند سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد.

دلار در روز پنجشنبه با 0.2 درصد کاهش در برابر ین ژاپن به 139.28 رسید، زیرا همچنان در پایین ترین سطح خود در سه ماه گذشته معامله می شود. در روز پنجشنبه هفته گذشته زمانی که داده های تورم مصرف کننده آمریکا در ماه اکتبر کمتر از حد انتظار بود، 3.7 درصد سقوط کرد.

بخوانید:  در حالی که معامله گران پیام های متفاوت اوپک پلاس را هضم می کنند، نفت کمی بهبود می یابد

استرلینگ در معاملات صبحگاهی لندن با 0.18 درصد افزایش در برابر دلار به 1.193 دلار رسید و در برابر یورو نیز به میزان مشابهی افزایش یافت.

کیم موندی، استراتژیست ارزی Commonwealth Bank of Australia (OTC:) گفت: “بازارها برای فدرال رزرو موقعیتی را برای چرخش (اما) داده های خرده فروشی ایالات متحده به شدت به چالش می کشد.

واحد پولی که ارز را در برابر شش همتای اصلی اندازه گیری می کند، بدون تغییر در 106.27 بود. این شاخص از زمان رسیدن به بالاترین سطح 20 ساله در سپتامبر، بیش از 7 درصد کاهش یافته است، اگرچه در روز پنجشنبه حدود 10 درصد بالاتر برای سال باقی مانده است.

0.36 درصد کاهش یافت و به 7.126 در هر دلار رسید زیرا موارد جدید کووید باعث نگرانی مقامات شد که ممکن است دستور قرنطینه بیشتر بدهند.

نوشته هری رابرتسون و تام وستبروک

سنگاپور (رویترز) – با هضم داده‌های اقتصادی مختلط آمریکا توسط سرمایه‌گذاران، دلار در روز پنجشنبه تغییر چندانی نداشت، در حالی که پوند انگلیس در آستانه به‌روزرسانی بودجه دولت افزایش یافت.

یورو پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از ژوئیه در 1.048 دلار در روز سه شنبه، در برابر دلار در 1.039 دلار ثابت ماند.

“داده های مثبت مصرف نشان می دهد که ما یک فرود سخت (برای اقتصاد) نداریم. او گفت.

دلار با 0.15 درصد کاهش به 0.673 دلار رسید، در حالی که 0.28 درصد افزایش یافت و به 0.616 دلار رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-steadies-as-us-spending-points-to-rate-hikes-2946268


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های صد دلاری آمریکا در این تصویر که در 7 فوریه 2011 در سئول گرفته شده است، دیده می شود. رویترز/لی جائه وون/عکس فایل