دلار قبل از فدرال رزرو افزایش یافت، اما برای چهارمین افت ماهانه توسط رویترز قرار گرفت


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

آخرین قیمت با 0.96٪ کاهش به 0.699 دلار رسید. یک شبه، داده‌ها نشان داد که خرده‌فروشی استرالیا در دسامبر بیشترین افت خود را در بیش از دو سال گذشته ثبت کرده است.

رویداد بزرگ هفته روز چهارشنبه رخ می دهد، زمانی که انتظار می رود فدرال رزرو نرخ بهره را 25 واحد پایه (bps) افزایش دهد که کمترین افزایش آن از مارس 2022 تا محدوده 4.5٪ تا 4.75٪ است.

بن لایدلر، استراتژیست بازارهای جهانی در پلتفرم معاملاتی eToro می‌گوید: «این پایه‌های قدرت دلار همچنان تضعیف می‌شوند، خواه چشم‌انداز کمتر بد اقتصاد جهانی باشد، خواه کاهش تسهیلات توسط فدرال رزرو باشد».

بازارها عمدتاً نسبت به داده‌های تولیدی چین که کمی بهتر از حد انتظار بود، عقب افتادند، که نشان‌دهنده بازگشت به رشد در ژانویه بود، با تمرکز بر بهبودی پیش رو.

ین 0.05 درصد افزایش یافت و به 130.42 در هر دلار رسید و برای سومین رشد ماهانه خود تعیین شد، در حالی که بازارها تغییر در سیاست پولی ژاپن را پیش بینی می کردند.

تحلیلگران همچنین گفتند که سرمایه گذاران احتمالاً در پایان ماه پرتفوی خود را مجدداً متعادل می کنند.

لندن/سنگاپور (رویترز) – دلار روز سه شنبه پیش از تصمیمات بانک مرکزی افزایش یافت، اما در مسیر چهارمین زیان ماهانه متوالی خود باقی ماند.

شاخص که ارز را در برابر همتایان اصلی اندازه گیری می کند، روز سه شنبه 0.25 درصد افزایش یافت و به 102.5 رسید.

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه نرخ بهره را تعیین خواهد کرد و پس از آن بانک مرکزی اروپا (ECB) و بانک انگلستان (BoE) در روز پنجشنبه نرخ بهره را تعیین خواهند کرد.

هفته شلوغ برای بازارها در روز سه‌شنبه ادامه یافت زیرا داده‌ها نشان داد که اقتصاد منطقه یورو به طور غیرمنتظره‌ای 0.1 درصد در سه ماهه چهارم رشد کرده است که پیش‌بینی کاهش 0.1 درصدی را پشت سر گذاشته است. داده های روز دوشنبه نشان داد که اقتصاد آلمان به طور غیرمنتظره ای در سه ماهه پایانی سال 2022 کوچک شده است.

کریس وستون، رئیس تحقیقات کارگزار Pepperstone در ملبورن، گفت: “در نتیجه کمتر احتمالی که فدرال رزرو این تصور را ایجاد کند که آنها می توانند پس از افزایش این هفته متوقف شوند، دلار آمریکا می تواند به راحتی بفروشد و دارایی های پرخطر افزایش یابد.”

یورو در این ماه حدود 1 درصد بالاتر بود و پس از افت قیمت انرژی که به اقتصاد منطقه یورو مهلت داد، نزدیک به اوج 9 ماهه خود بود.

قیمت گذاری در بازارهای مشتقه نشان می دهد که بازار انتظار انقباض بیشتری دارد، اگرچه تحلیلگران تا چه حد بحث می کنند.

با این حال در کل ژانویه حدود 0.9 درصد کاهش داشت. این بدان معناست که برای چهارمین افت ماهانه متوالی خود قرار دارد و از زمان رسیدن به اوج 20 ساله در اواخر سپتامبر، حدود 11 درصد سقوط کرده است.

سپس سرمایه گذاران انتظار دارند که بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی اروپا نرخ بهره اصلی خود را در روز پنجشنبه هر کدام 50 واحد در ثانیه افزایش دهند.

نوشته هری رابرتسون و تام وستبروک

پوند آخرین بار با 0.28 درصد کاهش به 1.232 دلار رسید، اما در مسیر چهارمین افزایش ماهانه خود قرار گرفت.

آلوین تان، رئیس استراتژی آسیا FX در RBC Capital Markets، گفت: “احتمالاً قبل از خطرات رویدادهای کلیدی که در پیش است، مقداری سود به همراه داشت.”

ارزها یک شبه برای مسیریابی تلاش کردند، اما یورو در برابر دلار در معاملات اولیه در اروپا کاهش یافت و آخرین بار با 0.27 درصد کاهش به 1.082 دلار رسید.

0.79% کاهش یافت و به 0.642 دلار رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-set-for-fourth-monthly-drop-as-fed-meeting-looms-2991663