دلار علیرغم حال و هوای رقیق همچنان در حال رشد است

این مقاله را دوست دارید؟ با پاسخ دادن به این نظرسنجی ما را در بازخورد یاری کنید:


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-dollar-still-on-the-backfoot-despite-a-tepid-mood-202211171924

حمایت بیشتر از دلار آمریکا از بازده اوراق قرضه دولتی حاصل شد. در پایان روز، اوراق خزانه 10 ساله 3.76 درصد ارائه می شود، در حالی که اوراق 2 ساله 4.46 درصد است. این پیشروی در انتهای کوتاه‌تر منحنی بدنام‌تر است، که هشداری برای کسانی است که علیه ارز آمریکایی شرط‌بندی می‌کنند.

آنچه باید در روز جمعه 18 نوامبر رعایت کنید:

در همین حال، در چین، شیوع ویروس کرونا بدتر می شود. این کشور به طور روزانه موارد افزایش یافته را گزارش می دهد، اگرچه در همان زمان، دولت برخی محدودیت ها را برای تماس های نزدیک و مسافران کاهش داد. با این وجود، مسائل بالقوه زنجیره تامین با تمام معنایی که برای اقتصاد جهانی دارد، دوباره روی میز است.

حال و هوای بازار همچنان ضعیف بود که به دلار آمریکا کمک کرد تا بخشی از زمین های از دست رفته اوایل هفته را بازیابی کند. با این وجود، تیاو پیشرفت های نابرابر و متوسطی را در تابلوی FX منتشر کرد، از آنجایی که گمانه زنی ها برای چرخش فدرال رزرو ایالات متحده به زودی بیشتر شد.

به طور کلی، این احساسات ناامیدکننده را می توان به نگرانی های مجدد مربوط به جنگ اوکراین و روسیه و تنش با کشورهای غربی پس از آخرین تحولات در پولونیا نسبت داد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که اوکراین در حمله موشکی که به یک شهر لهستانی اصابت کرد و دو نفر کشته شدند، مقصر نبود. ناتو بر این باور است که روسیه مسئول بوده است، علیرغم اینکه موشک احتمالاً از دفاع اوکراین وارد شده است.

دولت بریتانیا پس از شکست سخت بودجه کوچک نخست وزیر سابق لیز تراس، یک طرح مالی ارائه کرد. جرمی هانت، وزیر دارایی، کاهش هزینه ها و افزایش مالیات به ارزش 55 میلیارد پوند را تشریح کرد. وی گفت: ما به سیاست های مالی و پولی نیاز داریم تا با هم کار کنند. این بدان معناست که دولت و بانک در قفل کار می کنند. این به ویژه به معنای اطمینان دادن به جهان در مورد توانایی ما برای پرداخت بدهی هایمان است. GBPUSD تا 1.1762 سقوط کرد اما تقریباً 100 پیپ قبل از بسته شدن بهبود یافت.

این رسوایی کریپتو مربوط به سقوط FTX مانند آتش سوزی در میان صرافی ها پخش می شود. بازار به تازگی نوک کوه یخ را دیده است، اگرچه بازار پس از تاثیر اولیه تقریباً ثابت باقی مانده است.


سهام در آسیا و اروپا در قرمز بسته شد و باعث زیان قابل توجهی در وال استریت شد. با این حال، شاخص های ایالات متحده قبل از بسته شدن دوباره بازگشتند و روز را با تغییرات اندکی به پایان رساندند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از اینکه انتخابات میان دوره ای نشان داد جمهوری خواهان کنترل مجلس را به دست گرفته اند، روز پنجشنبه اعلام کرد که به دنبال انتخاب مجدد برای نقش رهبری خود در کنگره به عنوان دموکرات ارشد مجلس نمایندگان نخواهد بود.

EURUSD روز خود را در منطقه قیمت 1.0360 به پایان رساند و دوباره از نزدیک به آستانه 1.0300 بهبود یافت که نشانه ای از عدم تسلیم شدن گاوها است. تورم اتحادیه اروپا در ماه اکتبر از 10.7 درصد به 10.6 درصد کاهش یافت که همچنان در بالاترین حد خود قرار دارد.

جفت AUDUSD در حدود 0.6690 معامله می شود، در حالی که USDCAD در حدود 1.3300 است. کاهش شدید قیمت نفت خام تا حدی بر لونی تأثیر گذاشت، زیرا WTI در بشکه ای 82.20 دلار معامله شد.

طلا کاهش هفتگی خود را افزایش داد و به 1760 دلار در هر اونس رسید.