دلار ضعیف شد، یوان به امید بازگشایی چین افزایش یافت توسط Investing.com© رویترز.

توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز دوشنبه تضعیف شد و یوان چین به بالاترین سطح خود از اواسط سپتامبر افزایش یافت، زیرا کاهش برخی از محدودیت‌های سختگیرانه چین برای مقابله با COVID-19 اشتهای ریسک را افزایش داد.

در ساعت 03:05 ET (08:05 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، 0.2% کاهش یافت و به 104.350 رسید، پس از آن که قبلاً به 104.062 سقوط کرد که ضعیف‌ترین آن از اواخر ژوئن بود.

شهرهای بیشتر چین، از جمله مرکز مالی شانگهای، کاهش محدودیت‌های حرکتی را در آخر هفته اعلام کردند و این امیدواری را افزایش داد که مقامات این کشور با کاهش کلی سیاست سختگیرانه «صفر کووید» در آینده نزدیک پس از اعتراض‌های خشونت‌آمیز علیه محدودیت‌ها موافقت کنند.

تحلیلگران UBS در یادداشتی در روز دوشنبه گفتند: «زمان تغییر سیاست بزرگ کووید ممکن است کمی زودتر از انتظارات پایه ما برای پس از مارس 2023 باشد.

این اشتهای ریسک را افزایش داده است، که به بهترین وجه با افت 1 درصدی به 6.9508 نشان داده شده است، به زیر سطح 7 دلاری که از نزدیک مشاهده شده است و به پایین ترین سطح دو ماهه رسیده است.

این به دنبال افزایش 1.6 درصدی یوان در هفته گذشته است که بزرگترین افزایش هفتگی آن از سال 2005 است.

دلار پیش از این در حال کاهش بود و در نوامبر 5 درصد سقوط کرد، که بدترین ماه آن از سال 2010 بود، زیرا معامله گران برای کاهش سرعت افزایش نرخ بهره در نشست نهایی سیاست گذاری خود در سال اواخر این ماه پس از 4 موضع موضع گرفتند. افزایش متوالی 75 واحد پایه.

0.2% افزایش یافت و به 1.0558 رسید، که پیشتر به بالاترین سطح پنج ماهه 1.05835 رسیده بود، قبل از انتشار آخرین s برای نوامبر و همچنین منطقه یورو اکتبر.

بعید است که این اعداد اخبار اقتصادی مثبتی را به همراه داشته باشند، اما بانک مرکزی اروپا همچنان در دیدار هفته آینده با منطقه یورو که همچنان پنج برابر هدف 2 درصدی بانک مرکزی است، افزایش می یابد.

0.1% افزایش یافت و به 1.2301 رسید، درست از بالاترین سطح روز 1.2345 که بالاترین سطح از اواسط ژوئن بود.

استرلینگ اخیراً با کاهش تنش بین بریتانیا و اتحادیه اروپا تحت دولت جدید ریشی سوناک کمک کرده است.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، اواخر هفته گذشته گفت که یک راه حل قابل اجرا بر سر پروتکل ایرلند شمالی “در دسترس است” و گفتگو بین دو طرف با روحیه جدید و عمل گرایانه تر مشخص شده است.

در آستانه نشست روز سه شنبه بانک مرکزی استرالیا، شاخص حساس به ریسک با 0.7 درصد افزایش به 135.21 رسید، در حالی که شاخص حساس به ریسک با 0.2 درصد افزایش به 0.6805 رسید.

بازارها انتظار دارند که بانک مرکزی استرالیا پس از کاهش شدید تورم در ماه اکتبر، سطح 2.85 درصد را حفظ کند، اما اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند قبل از توقف چرخه افزایش نرخ فعلی، یک چهارم واحد دیگر افزایش یابد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-weakens-yuan-soars-on-chinese-reopening-hopes-2957057