دلار ضعیف شد، یوان افزایش یافت. تمرکز کنترل‌های کووید در چین توسط Investing.com

چین روز دوشنبه اولین کاهش خود را در تعداد مبتلایان روزانه در بیش از یک هفته گزارش داد. این به دنبال ناآرامی‌های مدنی در آخر هفته بود، زیرا ناامیدی‌ها در مورد محدودیت‌های حرکتی طولانی‌مدت در کشور به پایان رسید.

دلار آمریکا روز دوشنبه بالاتر رفت و نه تنها به دلیل موقعیت آن به عنوان یک پناهگاه امن، بلکه به دلیل صحبت های تندروانه تر سیاست گذاران فدرال رزرو افزایش یافت.

توسط پیتر پرستار

بارکین در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت: “من از مسیری که کندتر، احتمالا طولانی تر و بالقوه بالاتر است بسیار حمایت می کنم.” “بدیهی است که شما نمی خواهید آسیبی وارد کنید که مجبور نیستید انجام دهید. اما تمرکز بر تورم و کنترل تورم است.”

پس از اعتراضات و رکورد بالای آلودگی های کووید که نگرانی ها در مورد پتانسیل رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان را برانگیخته بود، با 0.7 درصد کاهش به 7.1592 رسید و از بالاترین سطح دو هفته گذشته نشست قبلی عقب نشینی کرد.

در ماه نوامبر 6.8% نسبت به سال قبل افزایش یافت که 0.1% نسبت به ماه کاهش داشت که کمتر از 7.3% ماه گذشته بود. اعداد نیز قرار است بعداً در جلسه، قبل از داده های روز چهارشنبه منتشر شوند.

رئیس فدرال رزرو همچنین قرار است روز چهارشنبه، پیش از ماهنامه رسمی مهم روز جمعه، درباره چشم انداز اقتصادی بحث کند.

رئیس بانک فدرال رزرو ریچموند روز دوشنبه گفت که از حرکت به سمت افزایش های کوچکتر نرخ بهره در مبارزه بانک مرکزی برای کاهش تورم بسیار بالا حمایت می کند، اما این می تواند به معنای اوج نهایی بالاتر باشد.

بخوانید:  NFLX می تواند این هفته واکنش ضعیفی به هشتگ #CancelNetflix، خواندن تورم نشان دهد.

در ساعت 03:05 ET (08:05 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، پس از 0.5 درصد افزایش یک شبه، با 0.4 درصد کاهش به 106.165 رسید.

کمیسیون ملی بهداشت این کشور روز سه‌شنبه اعلام کرد اقداماتی را برای تسریع واکسیناسیون افراد بالای 80 سال ارائه خواهد کرد، یک گروه سنی آسیب‌پذیر که در آن بیش از یک سوم هنوز محافظت نشده است.

رئیس بانک مرکزی اروپا روز دوشنبه در سخنرانی خود در پارلمان اروپا گفت که تورم منطقه به اوج خود نرسیده است و این خطر وجود دارد که حتی بالاتر از حد انتظار فعلی باشد.

با تمرکز بر تورم در منطقه یورو، با 0.5 درصد افزایش به 1.0387 رسید.

این اقدام اولین سیگنال واضح از قصد رسمی از زمان موج اعتراضات ضد دولتی است و معامله گران شروع به حدس و گمان کرده اند که این اولین مرحله از کاهش سیاست های ضد کووید توسط دولت چین است.

با 0.5 درصد افزایش به 1.2022، حساس به ریسک 1 درصد جهش کرد و به 0.6716 رسید، در حالی که 0.5 درصد کاهش یافت و به 138.25 رسید، حتی در حالی که داده های اکتبر انتظارات بازار را از دست دادند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-weakens-yuan-rises-chinas-covid-controls-in-focus-2953317


© رویترز.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز سه‌شنبه تضعیف شد و یوان چین به دلیل این امید که دولت چین قصد دارد محدودیت‌های تحرک سخت‌گیرانه مرتبط با کووید را کاهش دهد، افزایش یافت و ریسک اشتها را افزایش داد.

بخوانید:  سهام ایالات متحده شروع به کاهش اندکی کرده است. پاول می گوید "برای کاهش نرخ ها مناسب نیست"