دلار سلطنت عالی را از سر می گیرد اما در میان دوره ها، تورم با هفته وحشی روبرو می شود توسط Investing.com


© رویترز

ING افزود، با این حال، خطر نزولی بزرگ‌تر برای دلار این است که «جمهوری‌خواهان کنترل مجلس و سنا را تضمین می‌کنند، که به معنای عدم توانایی دولت در ارائه حمایت مالی در شرایط رکود است».

برخی دیگر موافق هستند و اصرار دارند که حتی با وجود اینکه فدرال رزرو احتمالاً سرعت افزایش نرخ خود را کاهش می دهد، سایر بانک های مرکزی برای ادامه دادن به آن تلاش خواهند کرد.

ANZ Research در یادداشتی می‌گوید: «نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان را تصاحب می‌کنند و سنا نیز در جریان مذاکرات قرار خواهد گرفت».

فراتر از سیاست، انتظار می‌رود داده‌های جدید تورم نشان دهد که فشارهای زیربنایی مداوم قیمت‌ها، ING می‌گوید، «ممکن است بازارها را از کنار گذاشتن کامل 75 واحد افزایشی دیگر در دسامبر در دسامبر بازدارد و در نهایت به دلار یک طبقه ارائه دهد.»

Investing.com – دلار در روز دوشنبه دچار نوسان شد، اما این امر با توجه به میان‌مدت‌ها و داده‌های جدید تورم در افق، ارزش‌های دلار را در هفته‌های آینده از بین نبرد.

DXY یا DXY که ارزش دلار را در برابر سبدی متشکل از شش ارز اصلی ارزیابی می کند، با 0.67 درصد کاهش به 110.04 رسید.

به طور گسترده انتظار می رود جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را در میان دوره ای به دست بگیرند و ضربه ای به دستور کار قانون گذاری جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن وارد کنند، اما این ریسک عمدتاً بها داده می شود.

نوشته یاسین ابراهیم

گلدمن ساکس معتقد است که از آنجایی که فدرال رزرو قرار است افزایش نرخ هایی را ارائه دهد که سایر بانک های مرکزی «به طور فزاینده ای برای مطابقت با آن تلاش خواهند کرد»، موارد رو به رشد برای «واگرایی در سیاست ها دلار را به نفع خود نگه می دارد.}}


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-to-resume-supreme-reign-but-faces-wild-week-amid-midterms-inflation-2935185

به گفته ING، انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده، که از روز سه‌شنبه آغاز می‌شود و داده‌های روز پنج‌شنبه باعث نوسانات FX در این هفته خواهد شد، اما همچنان به حمایت از تمایل صعودی کوتاه‌مدت دلار خود ادامه می‌دهد و انتظار دارد «DXY در هفته‌های آینده به بالای 113.00 بازگردد. ”