دلار سقوط می کند زیرا داده های شغلی چشم انداز فدرال رزرو را مختل می کند

داده‌های روز سه‌شنبه نشان داد که فرصت‌های شغلی ایالات متحده برای سومین ماه متوالی در ماه مارس کاهش یافت و اخراج‌ها به بالاترین حد خود در بیش از دو سال گذشته رسید، که نشان می‌دهد کندی بازار کار می‌تواند مبارزه فدرال رزرو با تورم را تسریع کند.

بعداً در روز چهارشنبه، بازار نگاهی به رشد حقوق و دستمزد بخش خصوصی خواهد داشت، که می‌تواند نمایانگر چیزی باشد که از گزارش اشتغال روز جمعه انتظار می‌رود، که انتظار می‌رود نشان دهد اقتصاد ایالات متحده 179000 شغل در آوریل ایجاد کرده است.

بازارهای پول تقریباً 85 درصد احتمال دارد که بانک مرکزی اروپا نرخ ها را 25 واحد در ثانیه و 15 درصد احتمال 50 واحد در ثانیه افزایش دهد.

به طور گسترده انتظار می رود که فدرال رزرو در پایان نشست دو روزه در روز چهارشنبه، نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد و تمرکز سرمایه گذاران روی آنچه سیاست گذاران ممکن است در آینده انجام دهند، خواهد بود.

بازدهی اسناد خزانه داری بسیار کوتاه مدت در چند هفته گذشته افزایش یافته است، زیرا سرمایه گذاران اوراق قرضه ای را که احتمالاً در سررسید در زمان ضرب الاجل سررسید می شود، فروخته اند.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا و یورو در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر

واحد پول آمریکا که ارزش آن را در برابر شش واحد پول دیگر اندازه گیری می کند، با 0.3 درصد کاهش به 101.56 واحد رسید و برای دومین روز متوالی کاهش یافت.

بخوانید:  مداخله ژاپن برای تقویت ین ضعیف چگونه خواهد بود؟ توسط رویترز

در حال حاضر، بازار مشتقات نشان می دهد که معامله گران معتقدند این آخرین افزایش قبل از تغییر فدرال رزرو به حالت کاهش نرخ خواهد بود. بانک مرکزی گفته است که اقداماتش به داده‌های دریافتی بستگی دارد، که بیشتر آنها نشان می‌دهند که اقتصاد در حال کند شدن است و فشار قیمت‌ها در حال کاهش است، اما به اندازه‌ای نیست که تغییر ناگهانی در سیاست را تضمین کند.

پوند با 0.3 درصد افزایش به 1.2509 دلار رسید و در برابر یورو در 88.20 پنس ثابت ماند.

جک جاناسیوویچ، که سبد اصلی است، گفت: “اجازه دهید واضح بگوییم: مکث یک محور نیست. و این نکته برجسته ای است که ارزش تکرار دارد. محوری به معنای حرکت به سمت کاهش در اواخر سال است. ما چندان مطمئن نیستیم.” استراتژیست در Natixis Investment Management گفت.

بازارهای مالی ایالات متحده از شکست آخر هفته سانفرانسیسکو مستقر شده اند بانک اول جمهوری (NYSE:) و همچنین نگران این است که اگر قانونگذاران توافقی برای افزایش سقف استقراض، معروف به سقف بدهی، انجام ندهند، دولت ممکن است تا ژوئن پول نقد تمام شود.

مت سیمپسون، استراتژیست سیتی ایندکس، گفت: «آنچه معامله‌گران واقعاً می‌خواهند بدانند که آیا «یک و تمام شده» است یا اینکه نگرانی‌های پیرامون سقف بدهی ایالات متحده حداقل می‌تواند باعث توقف فدرال رزرو در ماه ژوئن شود.

لندن (رویترز) – دلار در روز چهارشنبه، پیش از افزایش مورد انتظار در نرخ بهره آمریکا، کاهش یافت و با توجه به آمار تیره مشاغل، بن بست بر سر سقف بدهی ایالات متحده و نگرانی در پی سقوط بانکی، چشم انداز سرمایه گذاری را تیره کرد.

بخوانید:  پیش‌بینی‌های پنج بانک بزرگ، توقف، مسیر آینده نامشخص

نوشته آماندا کوپر

“در واقعیت، من گمان می‌کنم که جروم پاول مانترای جنگ‌طلبانه خود را حفظ کند تا انبوهی از نظرات جنگ‌طلب را که منجر به دوره خاموشی می‌شود، خنثی نکند. آنها همیشه می‌توانند نرخ‌ها را در ژوئن ثابت نگه دارند بدون اینکه احساس کنند نیازی به علامت دادن به آن برای مثال امروز دارند.” او گفت.

یورو آخرین بار با 0.3 درصد افزایش به 1.1033 دلار رسید، پیش از نشست سیاستگذاری منظم روز پنجشنبه توسط بانک مرکزی اروپا.

در جاهای دیگر، دلار استرالیا ثابت بود و بخشی از افزایش 0.5 درصدی روز قبل را پس از افزایش شگفت‌انگیز بانک مرکزی استرالیا کاهش داد.

ین ژاپن 0.8 درصد افزایش یافت و به 135.50 در هر دلار رسید و برخی از ضررهای هفته گذشته خود را که بانک مرکزی ژاپن به سیاست پولی بسیار سست خود ادامه داد، جبران کرد.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-in-defensive-mood-after-jobs-data-fed-in-focus-3070846