دلار دیجیتال می تواند تسویه ارز خارجی را تسریع کند

میشل نیل، رئیس گروه بازارهای بانک، چیزی در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC قریب الوقوع نگفته است. اما او توضیح داد که تلاش‌های تحقیقاتی در بانک مشخص کرد که چگونه این نوع پول می‌تواند برای بخش کلیدی سیستم مالی مفید باشد.

نیل در متن اظهاراتی که قرار است قبل از کنفرانسی در سنگاپور ایراد شود، گفت: تراکنش‌های نقدی ارز خارجی «در زمینه پرداخت‌های فرامرزی حیاتی هستند و به عنوان بلوک ساختمانی برای تراکنش‌های طولانی‌تر و پیچیده‌تر عمل می‌کنند». او خاطرنشان کرد که تسویه این معاملات حدود دو روز طول می کشد، “که فضایی برای بهبود باقی می گذارد.”

فدرال رزرو مدتی است که در حال بررسی چگونگی راه اندازی یک دلار کاملا دیجیتالی است که برخی از آن به عنوان فدکوین یاد می کنند. رهبران فدرال رزرو گفته اند که هرگونه راه اندازی چنین دارایی به حمایت رهبران منتخب نیاز دارد.

توسط مایکل اس دربی

نیل گفت که کار تحقیقاتی “نشان داد که نشست می تواند به طور متوسط ​​در کمتر از 10 ثانیه اتفاق بیفتد و مقیاس افقی امکان پذیر است.”


© رویترز.

با توجه به تلاش های تحقیقاتی، یک دلار دیجیتال فدرال رزرو، که در ظرفیت عمده فروشی استفاده می شود، و فناوری ثبت تراکنش ها “نتیجه تسویه فوری و اتمی” است.

برخی از بانک‌های مرکزی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا اصلاً به یک CBDC برای ایالات متحده نیاز است یا خیر.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/ny-fed-official-digital-dollar-could-speed-foreign-exchange-settlement-2932091

(رویترز) – یکی از مقامات ارشد بانک فدرال رزرو نیویورک روز جمعه گفت که این بانک نویدبخش استفاده از دلار دیجیتال بانک مرکزی برای سرعت بخشیدن به زمان تسویه در بازارهای ارز است.

بخوانید:  در حدود 0.9370s پس از یک جلسه بی ثبات کاهش یافت