دلار دوباره سقوط کرد با ترس از تسهیل بخش بانکی، افزایش ین توسط رویترز

بارت واکابایاشی، مدیر شعبه در گفت: «زمان سال – پایان مالی ژاپن – فکر می‌کنم جریان‌هایی از بازگرداندن ژاپنی‌ها وجود دارد. خیابان ایالتی (NYSE:) در توکیو.

توسط کوین باکلند و هری رابرتسون

این شرکت و موسس آن توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) شکایت کرده اند. صرافی همچنین روز دوشنبه دچار نقص فنی شد که مجبور شد برخی از فعالیت های خود را به طور موقت متوقف کند.

در جاهای دیگر، یورو و پوند افزایش یافت زیرا بازارها از توافق First Citizens BancShares برای خرید تمام سپرده‌ها و وام‌های بانک سیلیکون ولی شکست خورده و این واقعیت که هیچ شکاف دیگری در بانکداری جهانی ظاهر نشده است، افزایش یافت.

کول افزود: «ما می‌توانیم برای چند ماه در این نوع محیط خطرناک و پرخطر باشیم.

یورو آخرین بار با 0.27 درصد افزایش به 1.083 دلار رسید. استرلینگ 0.31 درصد بالاتر بود و به 1.233 دلار رسید، درست کمتر از بالاترین سطح دو ماهه.

گرافیک: –

تحلیلگران گفتند که شرکت های ژاپنی احتمالاً اوراق قرضه خارجی را برای تقویت ترازنامه خود می فروشند.

اما ین علیرغم اینکه به طور سنتی یک پناهگاه امن محسوب می‌شود، افزایش یافت و تحلیلگران به افزایش جریان‌ها در آستانه پایان سال مالی ژاپن در روز جمعه اشاره کردند.

توکیو/لندن (رویترز) – دلار آمریکا روز سه شنبه با کاهش نگرانی ها از یک بحران بانکی تمام عیار کاهش تقاضا برای دارایی های به اصطلاح امن را کاهش داد.

دلار استرالیا حساس به ریسک به شدت افزایش یافت و از داده های خرده فروشی بهتر از حد انتظار افزایش یافت. آخرین بار با 0.56 درصد افزایش به 0.669 دلار رسید.

بخوانید:  موقعیت خالص CFTC GBP NC انگلستان از 5.8 هزار پوند قبلی به 1.1 هزار پوند کاهش یافت.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/safehaven-dollar-slides-as-bank-fears-ease-yen-surges-3041686

در جاهای دیگر، بیت کوین پس از افت 3 درصدی روز گذشته، در بحبوحه مشکلات در بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، Binance، اندکی کاهش یافت و به حدود 27055 دلار رسید.

آدام کول، استراتژیست ارشد ارز در RBC Capital Markets، گفت: “بازارها معمولاً کمی ریسک مثبت هستند … و موقعیت پیش فرض در برابر این پس زمینه این است که دلار پایین می آید.”

ارز – که ارز را در برابر شش همتا از جمله ین اندازه گیری می کند – پس از افت 0.26 درصدی در روز دوشنبه، 0.19 درصد کاهش یافت و به 102.56 رسید.

دلار تا 130.51 ین کاهش یافت و با افزایش ارزش پول ژاپن، آخرین کاهش 0.29 درصدی را در 131.2 داشت. این جهش 0.64 درصدی دلار در برابر ین در جلسه قبل را که افزایش چشمگیر بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده را دنبال کرد، کاهش داد.

“اگر اینطور باشد، تقریباً یکباره است، و سپس ما به اصول اولیه باز خواهیم گشت، که اساساً دنبال کردن بازده است.”


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر نشان داده شده است که در 14 فوریه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل