دلار در دقیقه فدرال رزرو تضعیف شد. یورو در انتظار اخبار بانک مرکزی اروپا توسط Investing.com

رئیس مؤسسه اقتصادی آیفو آلمان روز سه شنبه گفت که قطعاً نرخ های بهره خود را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد، اگرچه در نهایت تا کجا پیش خواهد رفت بستگی به چگونگی توسعه وضعیت اقتصادی دارد.


© رویترز.

در حالی که معامله گران منتظر انتشار آخرین جلسه بانک مرکزی اروپا در اواخر جلسه هستند، با 0.1% افزایش به 1.0407 رسید.

این اعداد به احتمال زیاد Riksbank را نگران کرده و این دیدگاه را تقویت می کند که نرخ بهره با 75 واحد افزایش به 2.50 درصد خواهد رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-weakens-on-fed-minutes-euro-awaits-ecb-news-2951244

تحلیلگران Nordea در یادداشتی گفتند: “برای مدتی به نظر می رسید که سریع ترین افزایش قیمت ها پشت سر ما مانده است. متأسفانه با توجه به نتیجه تورم در ماه اکتبر، این امیدها از بین رفت. قیمت ها به سرعت و در سراسر جهان افزایش یافت.”

در اوایل این ماه، برای چهارمین بار متوالی در تلاشی برای مهار رشد، نرخ کلیدی خود را سه چهارم درصد افزایش داد، اما این دقایق تا حد زیادی انتظارات برای افزایش 50 واحدی در اوایل دسامبر را تقویت کرد.

در ماه اکتبر به بالای 10 درصد رسید، اما نوامبر به ورود منطقه به رکود اشاره کرد و یک معضل برای سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا ایجاد کرد.

دلار پس از نشست اخیر فدرال رزرو نشان داد که “اکثریت قابل توجهی” از سیاست گذاران انتظار داشتند که کاهش سرعت افزایش نرخ به زودی مناسب باشد، شاهد فروش بود.

پس از اینکه دولت چین بسته نجات بخش املاک مشکل دار خود را اعلام کرد، در حالی که موارد COVID-19 همچنان در حال افزایش است، 0.3٪ کاهش یافت و به 7.1485 رسید.

بخوانید:  GBP/USD به زیر 1.2000 سقوط کرد، بر اساس داده های مشاغل ایالات متحده، بازده اوراق قرضه UST بالا

همچنین معامله گرانی که به دنبال مشاهده میزان اعتماد تجاری در مهم ترین اقتصاد منطقه یورو هستند، مورد توجه خواهد بود.

توسط پیتر پرستار

0.2% افزایش یافت و به 1.2078 رسید و به افزایش 1.5% جلسه قبل پس از اینکه داده های اولیه انتظارات را شکست داد، اضافه کرد، هرچند که هنوز به انقباض اقتصادی اشاره می کند.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز پنجشنبه کاهش یافت و پس از اینکه دقایقی از آخرین جلسه فدرال رزرو حکایت از کند شدن افزایش نرخ بهره در آینده داشت، به فروش روز قبل ادامه داد.

پیش از آخرین نشست سیاست گذاری بانک مرکزی سوئد با 0.2 درصد کاهش به 10.4379 رسید و انتظار می رود نرخ های بهره برای تلاش برای کاهش بیشتر از حد انتظار افزایش یابد.

در ساعت 03:05 ET (08:05 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، پس از افت 1 درصدی در یک شب، با 0.1 درصد کاهش به 105.933 رسید.

کلمنس فوست گفت: بانک مرکزی اروپا هنوز راه درازی در پیش دارد. “این فقط به این دلیل است که دیر شروع شد.”

استرلینگ از زمانی که در سپتامبر به پایین ترین رقم 1.0327 سقوط کرد، زمانی که دولت کوتاه مدت تراس از برنامه های خود برای کاهش مالیات های بدون بودجه بزرگ رونمایی کرد، به شدت بهبود یافته است.

شاخص حساس به ریسک 0.3% افزایش یافت و به 0.6748 رسید، در حالی که 0.1% به 0.6245 رسید که پس از افزایش 75 واحدی نرخ بهره در روز چهارشنبه، بزرگترین افزایش نرخ بهره را افزایش داد.

بخوانید:  ایالات متحده دو روس را به هک صرافی رمزارز کوه Gox متهم کرد - بخش عدالت توسط رویترز

در جاهای دیگر، 0.6% کاهش یافت و به 138.79 رسید، در حالی که ین نزدیک به بالاترین سطح سه ماهه معامله شد که از کاهش شدید بازدهی خزانه داری ایالات متحده پس از انتشار صورتجلسه فدرال رزرو سود می برد.