دلار در دقیقه فدرال رزرو تضعیف شد. یورو در انتظار اخبار بانک مرکزی اروپا توسط Investing.com© رویترز.

توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز پنجشنبه کاهش یافت و پس از اینکه دقایقی از آخرین جلسه فدرال رزرو حکایت از کند شدن افزایش نرخ بهره در آینده داشت، به فروش روز قبل ادامه داد.

در ساعت 03:05 ET (08:05 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، پس از افت 1 درصدی در یک شب، با 0.1 درصد کاهش به 105.933 رسید.

دلار پس از نشست اخیر فدرال رزرو نشان داد که “اکثریت قابل توجهی” از سیاست گذاران انتظار داشتند که کاهش سرعت افزایش نرخ به زودی مناسب باشد، شاهد فروش بود.

در اوایل این ماه، برای چهارمین بار متوالی در تلاشی برای مهار رشد، نرخ کلیدی خود را سه چهارم درصد افزایش داد، اما این دقایق تا حد زیادی انتظارات برای افزایش 50 واحدی در اوایل دسامبر را تقویت کرد.

در حالی که معامله گران منتظر انتشار آخرین جلسه بانک مرکزی اروپا در اواخر جلسه هستند، با 0.1% افزایش به 1.0407 رسید.

در ماه اکتبر به بالای 10 درصد رسید، اما نوامبر به ورود منطقه به رکود اشاره کرد و یک معضل برای سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا ایجاد کرد.

رئیس مؤسسه اقتصادی آیفو آلمان روز سه شنبه گفت که قطعاً نرخ های بهره خود را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد، اگرچه در نهایت تا کجا پیش خواهد رفت بستگی به چگونگی توسعه وضعیت اقتصادی دارد.

کلمنس فوست گفت: بانک مرکزی اروپا هنوز راه درازی در پیش دارد. “این فقط به این دلیل است که دیر شروع شد.”

همچنین معامله گرانی که به دنبال مشاهده میزان اعتماد تجاری در مهم ترین اقتصاد منطقه یورو هستند، مورد توجه خواهد بود.

0.2% افزایش یافت و به 1.2078 رسید و به افزایش 1.5% جلسه قبل پس از اینکه داده های اولیه انتظارات را شکست داد، اضافه کرد، هرچند که هنوز به انقباض اقتصادی اشاره می کند.

استرلینگ از زمانی که در سپتامبر به پایین ترین رقم 1.0327 سقوط کرد، زمانی که دولت کوتاه مدت تراس از برنامه های خود برای کاهش مالیات های بدون بودجه بزرگ رونمایی کرد، به شدت بهبود یافته است.

در جاهای دیگر، 0.6% کاهش یافت و به 138.79 رسید، در حالی که ین نزدیک به بالاترین سطح سه ماهه معامله شد که از کاهش شدید بازدهی خزانه داری ایالات متحده پس از انتشار صورتجلسه فدرال رزرو سود می برد.

شاخص حساس به ریسک 0.3% افزایش یافت و به 0.6748 رسید، در حالی که 0.1% به 0.6245 رسید که پس از افزایش 75 واحدی نرخ بهره در روز چهارشنبه، بزرگترین افزایش نرخ بهره را افزایش داد.

پس از اینکه دولت چین بسته نجات بخش املاک مشکل دار خود را اعلام کرد، در حالی که موارد COVID-19 همچنان در حال افزایش است، 0.3٪ کاهش یافت و به 7.1485 رسید.

پیش از آخرین نشست سیاست گذاری بانک مرکزی سوئد با 0.2 درصد کاهش به 10.4379 رسید و انتظار می رود نرخ های بهره برای تلاش برای کاهش بیشتر از حد انتظار افزایش یابد.

تحلیلگران Nordea در یادداشتی گفتند: “برای مدتی به نظر می رسید که سریع ترین افزایش قیمت ها پشت سر ما مانده است. متأسفانه با توجه به نتیجه تورم در ماه اکتبر، این امیدها از بین رفت. قیمت ها به سرعت و در سراسر جهان افزایش یافت.”

این اعداد به احتمال زیاد Riksbank را نگران کرده و این دیدگاه را تقویت می کند که نرخ بهره با 75 واحد افزایش به 2.50 درصد خواهد رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-weakens-on-fed-minutes-euro-awaits-ecb-news-2951244